ALERGIE


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 28 let

Přichází pro potíže s alergiemi na pyly, plísně a roztoče. Alergie jí byla zjištěna v šesti letech. V dětství byla velmi často nemocná. Nyní se její stav velmi zhoršuje. Je velmi unavená a nemá chuť do života. Alergie ji obtěžuje na každém kroku. Má nepříjemné svědění celého těla. Z nosu jí neu¬stále vytéká sekret a velmi často kýchá. Otékají jí oči a pravá tvář.
Nemocnou vyšetřuji a zjišťuji v oční duhovce četné alergické a zánětlivé znaky v oblasti dol¬ních a horních cest dýchacích. Dále má výrazně přetížen jaterní systém a její imunitní systém je velmi oslaben.
Doporučuji tento regenerační postup : odvar z houby lingzhi v dávce 750 ml za den a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce jedna čajová lžička nalačno a LKVB6 v dávce 1 - 1 – 1 tbl. před jídlem. Léčbu jsme nastavili na tři měsí¬e. Po této době jsme dosáhli sní¬žení alergie o 50 %. Nepříjemné příznaky se objevují stále, ale ne tak mohutně. Nemocná je již po energetické stránce v pořádku. Proto pokračuje v léčbě dále.
Za půl roku léčby jsme dosáhli dalších zlepšení. Alergie se již prakticky neobjevuje. Léky, které užívala od lékaře, mohla snížit. Cítí se velmi dob¬ře a pokračuje v dané léčbě. Prognóza je příznivá.

Muž 32 let

Přichází do mé poradny pro potíže s alergií. Již pátým rokem trpí sennou rýmou. Největší problémy pozoruje na konci jara a také přes celé léto. Projevy popisuje jako: kýchání, svědění těla, občasnou dušnost, podráždění spojivek a zvýšenou sekreci hlenu z nosu. Užívá několik léků a v poslední době se spíše problémy zhoršují.
Irisdiagnostikou diagnostikuji četné alergické znaky, nedostatečnou činnost jater a tlustého střeva. Akupunkturní test prokazuje vyčerpání na dráze plic, tlustého střeva a jater.
Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 – 0 – 1 cps. nalačno. K tomu nasazuji nálev z čínské byliny xinyihua v množství 750 ml za den. Zevně provádíme dechová cvičení, masáže a akupunkturu. Po půl roční léčbě se zdravotní stav mého klienta velmi zlepšil. Vymizely občasné dušnosti, podráždění spojivek a svědění těla. Kýchání a zvýšená sekrece hlenu z nosu se značně zmírnily.
Nemocný je s léčbou velmi spokojen a pokračuje nyní v přípravě organismu na příští alergickou sezónu.

Alergie

Alergie- naše doba přináší stale více zdravotních rizik. Jedním z nich je dlouhodobě stoupající počet nemocných, kteří trpí alergiemi různého původu. Dle mého názoru jsou alergie určitou daní dnešního způsobu života. Nasvědčuje tomu i fakt, že v dřívějších dobách, byla alergie spíše vzácným zdravotním problémem. Špatný životní styl je tedy jedním z rizikových faktorů vzniku alergie. Alergii bychom mohli definovat jako přehnanou reakci organismu na cizorodou látku. Významnou úlohu přitom hraje náš imunitní systém. Existuje i závažná prudká alergická reakce, kterou nazýváme anafylaktický šok, tato alergická reakce může člověka ohrozit na životě. Dnes můžeme být alergičtí prakticky na cokoliv. Alergie může začít už v ranném dětství u kojenců, ale i tak se může objevit v pokročilém věku. U dětí se nejčastěji setkáváme s alergií na kravské mléko, pyly, roztoče, plísně, bodnutí hmyzem a na zvířecí srst. Velmi častými jsou tzv. potravinové alergie např. na čokoládu, arašídy nebo banány. Nesmíme také zapomenout na alergické reakce na různé kovy, léky, chlad a dokonce i sluneční osvit.

Nespočet alergií vyvolává nejrůznější onemocnění, které ve svém konečném stavu mohou vést k poškození zdraví. Nejčastěji se objevuje atopický ekzém, senná rýma, kašel, astma bronchiále, různé vyrážky, průjmy apd.

Přírodní medicína klade důraz na vnitřní orgány, které jsou nejčastějšími viníky vzniku alergie. Nejdůležitějšími orgány jsou játra, ledviny, tlusté střevo a lymfatický a imunitní systém. Proto je velmi vhodné si nechat udělat komplexní vyšetření organismu pomocí irisdiagnostiky nebo EAV. Tyto dvě metody nám velmi přesně řeknou, který orgán je nemocen, i když lékařská vyšetření mlčí. Dle zjištěné diagnózy se pak postupuje i v léčbě alergie. Přírodní léčba by měla být vždy zaměřena na odstranění příčiny a ne jen příznaků nemoci.
Pokud budu vycházet ze své praxe, tak mohu jen potvrdit, že každá alergie se dá léčit a dokonce se může nemocný uzdravit. Jak tedy při alergii postupovat ?

Přírodní léčba musí být vždy systematická a působit tedy na zjištěné příčiny nemoci. Terapeut také nesmí zapomínat na možné interakce, které by mohly vzniknout díky odlišným účinkům syntetických léků a přírodních postupů, které nemocný aplikuje. Vždy je nutné vidět v nemocném individualitu a doporučit mu léčebný postup „ušitý na míru“. Velmi důležitým faktorem je správná skladba potravin a používání kvalitní vody a zahrnutí dostatečného pitného režimu.
Nemocný, který trpí alergií, se musí vyvarovat mléčných výrobků vč. mléka a ze své stravy vyřadit nepřípustné konzervanty, které všichni známe pod označením E. Obecně nedoporučuji uzeniny, paštiky, zvěřinu, vajíčka, bílou mouku a cukr. U dětí platí také zákaz rybího masa. Vhodná nejsou ani různá koření a dráždivé pokrmy. Za zcela nevhodné považuji limonády a džusy. Vyhnout bychom se měli také cizokrajnému ovoci a zejména banánům pro možný zdroj různých plísní. Co se týče kombinace různých potravin, tak v tomto směru doporučuji vyzkoušet např. dietu dle krevní skupiny, dělenou stravu a nebo bezlepkovou dietu. Zdravá výživa je základem pro úspěšnou léčbu alergie. Léčba alergie z hlediska klasické medicíny spočívá v podávání léků, které utlumují příznaky nemoci. Lékařská péče je ale nezastupitelná při zvládání akutních alergických stavů, které nemocného ohrožují na životě.

Přírodní medicína nabízí kompletní řešení problémů s pokrytím jak zjištěných příčin a tak i s kladným účinkem na příznaky nemoci. Vnitřní léčba pak spočívá v užívání předem sestavených přírodní přípravků, bylinek, dietoterapii a jiných postupů.
Všechny vnitřní ozdravné postupy můžeme podpořit zevními procedurami. Dobré účinky vykazuje masáž reflexních chodidel, kde se zaměříme na reflexní plochy jater, ledvin, tlustého střeva a brzlíku, které masírujeme několikrát za den. Dobrého efektu dosáhneme i akupunkturou a baňkováním.
Na první pohled se může zdát, že léčba alergie je poměrně snadná, ale není tomu tak. Nemocní nesmějí spoléhat na okamžitý efekt a léčba musí být delšího trvání. Pokud na sobě nemocný začne pracovat a „popere“ se svými zdravotními problémy nalezne určitě cestu, po které dokráčí ke kýženému uzdravení. Cesta jistě bude náročná a vyčerpávající, ale za zlepšení svého zdravotního stavu to určitě stojí.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ALERGIÍ


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Super acidophilus plus šest miliard ((složení: probiotické kultury) – přípravek podporuje léčbu alergie a působí na vnitřní příčinu této nemoci. Nespecificky zvyšuje imunitní systém a osidluje naše střevo prospěšnými.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain (složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek působí protizánětlivě, snižuje otok sliznice a moderuje imunitní systém. Jeho užívání je vhodné při akutních projevech alergie.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – preparát přispívá ke správnému metabolismu organismu a působí na příčinu alergie. LKVB6 můžeme při alergii užívat dlouhodobě.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Imuno C komplex (složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) – přípravek podporuje léčbu alergie a odstraňuje nepříjemné příznaky této nemoci. Imuno C komplex můžeme užívat dlouhodobě.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ALERGII LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 – 0 – 1 cps. nalačno, Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem.

Zesílená kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, LKVB6 v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať zlatobýlu, houbu lingzhi, pupeny xinyihua, kořen pampelišky, list perily atd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu