DORNOVA METODA - ŘEŠENÍ PROTI BOLESTEM ZAD a celého pohybového aparátu - kontakty


Moje setkání s úžasnou Dornovou metodou,

patřím mezi „oběti“ současného životního stylu – většinu dne zpravidla trávím u PC a večer pak pro změnu u TV. Tento nezdravý denní režim však zapříčinil, že se mi stále častěji zablokovávala záda (bolest zad) a běžná masáž pomohla jen částečně a pouze krátkodobě. Hledal jsem tedy řešení mého problému s bolestí zad.

Zde mi ale napomohla náhoda. Moje kadeřnice, která se sama nedávno zbavila bolestí zad a ramenou mi doporučila specilalisty na DORNOVU METODU* - paní Gabrielu Čapkovou a Ing. Milana Přikryla zde v Hradci Králové (ale takovýchto pracovišť doporučovaných terapeutů je v ČR více jak 50 – jejich seznam najdete ZDE, a nestačil jsem se divit:

Při aplikaci DORNOVY METODY se nejednalo o ŽÁDNÉ KŘUPÁNÍ známé od některých chiropraktiků ale o neobyčejně JEMNOU BEZBOLESTNOU METODU, kdy mé tito terapeuté vždy jen požádali abych vykonával nějaký jemný pohyb (např. jsem jen vykonával pomalý pohyb rukou vpřed a vzad apod.) a oni při tomto mém pohybu velmi jemně a pozvolna působili (např. jemným tlakem prstu) na jednotlivé klouby a obratle tak, že se postupně dostali DO SVÝCH IDEÁLNÍCH POZIC – záda se tak obratel po obratli narovnala.

Po této příjemné a ZCELA BEZBOLESTNÉ terapii mi pak ještě doporučili cvičení na zpevnění postavy – aby klouby a páteř dlouhodobě zůstali ve svém ideálním postavení. Nyní mi známí říkají – že jsem snad v poslední době vyrostl – jak prý to je možné? – Já ale nevyrostl, jen jsem se díky DORNOVĚ METODĚ NAROVNAL!

Když jsem sám na sobě poznal tyto až neuvěřitelné výsledky DORNOVY METODY – rozhodl jsem se, že se o tuto svoji zkušenost podělím i s Vámi – čtenáři těchto stránek o přírodní medicině. Vřele Vám doporučuji dornovu metodu vyzkoušet a připojuji sérii odkazů o dornově metodě– MIMO JINÉ I ODKAZY NA 2 TV POŘADY jejichž shlédnutí rozhodně doporučuji.

Dornova metoda - odkazy:

  • Dornova metoda - Odkaz na centrální web o DORNOVĚ METODĚ
  • Dornova metoda- Záznam z vysílání ČT z 16.3.2007 pořad "Barvy života"
  • Dornova metoda - Záznam z vysílání ČT2 z 15.2.2007 pořadu nejen pro zdravotně postižené "Klíč"
A i zde připojuji raději ještě jednou odkaz na seznam doporučovaných terapeutů seznam doporučovaných terapeutů

*DORNOVA METODA

Jednoduchý manuální způsob - Dornova metoda - jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Pomůže např. i srovnat rozdílnou délku dolních končetin to je ve stručnosti Dornova metoda.

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovuvynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliotické vybočení páteře, bolavá ramena, kyčle, kolena atd. Dieter Dorn, žije v Německu, kde se Dornova metoda již 30 let se skvělými výsledky praktikuje. Kromě České republiky je Dornova metoda rozšířena také v Belgii, Nizozemsku, Anglii, Itálii, USA.

Autor článku: A.P.
 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu