ARTERIOSKLERÓZA (ATEROSKLERÓZA) NEBOLI KORNATĚNÍ CÉV


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 56 let

Přichází do mé poradny pro srdeční potíže. Trpí angínou pectoris a vysokým tlakem. V poslední době se mu potíže zhoršují a musel několikrát vyhledat lékaře.
Irisdiagnostikou zjišťuji výraznou aterosklerózu cévního systému, poruchu metabolismu tuků, ischemickou chorobu srdeční, zvětšenou pravou komoru srdeční a velmi oslabené ledviny.
Doporučuji tento regenerační postup : : : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno. Doporučuji také arnikovou tinkturu v dávce 3 x denně 15 kapek a odvar z čínských bylinek fuling, duzhong, zhizi, niuxi, gouteng, yimucao, huanqin a gancao v dávce 750 ml za den.
Po roční léčbě se potíže se srdcem stabilizovaly. Nemocný za tu dobu nepocítil bolesti na hrudi, dušnost se zmírnila a krevní tlak se upravil.V léčbě pokračuje dále.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Muž 48 let

Přichází do mé poradny pro nepříjemné bolesti na hrudi, dušnost, otoky dolních končetin. Nyní je velmi unavený.
Irisdiagnostikou zjišťuji ischemickou chorobu srdeční, aterosklerózu cévního systému, přetížené srdce, vyčerpané ledviny a vysoký cholesterol.
Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Česnek a petržel v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem. Nasazuji také tinkturu z vřesu v dávce 3 x denně 25 kapek a odvar z čínských bylinek fuling, shudihuang, gancao a danggui v dávce 750 ml za den.
Po roční léčbě vymizely otoky dolních končetin a upravila se dušnost. Bolesti na hrudi se objevují jen sporadicky. Nemocný je spokojený a v léčbě pokračuje dále a jeho dvorní internista se mnou začal spolupracovat.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Arterioskleróza nebo ateroskleróza

Arterioskleróza nebo ateroskleróza je chronické degenerativní onemocnění, při kterém se ukládají zejména tukové látky do cévní stěny a tím dochází k patologickým změnám ve vnitřní a střední vrstvě cév.
Naše cévy postupně tvrdnou a jejich stěna se ztlušťuje. Vznikají tzv. aterosklerotické pláty, které pak vedou k chronické ischemické chorobě srdeční, cévní mozkové příhodě nebo k ischemické chorobě dolních končetin.
Cévní stěna přestává být elastickou a proces vede k zúžení cévního průsvitu. K předčasnému či urychlenému rozvoji aterosklerózy vede zvýšená hladina krevních tuků spolu s porušenou funkcí vnitřní výstelky (endotelu) cév.
První projevy aterosklerózy mohou být přítomny již u dětí v podobě tzv. tukových proužků, která se nalézají ve vnitřní stěně velkých cév. Jak aterosklerotický proces pokračuje začínají se objevovat fibrózní pláty (ateromy), které jsou větší, tužší a někdy mají chrupavčitou strukturu. Většinou zasahují do průsvitu cévy a tím ji zužují. Tyto procesy v cévě pak mohou ve finále vyvolat tzv. komplikované léze, které vznikají z fibrózních plátů. Fibrózní pláty pak mohou masivně kalcifikovat a poškozovat strukturu cévy. Poškozená místa v cévě se pak stávají rizikem pro vznik trombu (krevní sraženina). Trombóza je pak příčinou náhlého cévního uzávěru. Z praktického hlediska můžeme dělit aterosklerotické pláty na stabilní a nestabilní.
Stabilní plát se vyznačuje nízkým obsahem tuků. Strukturu má pevnější a většinou neohrožuje následnou trombózou. S nestabilním plátem je ovšem situace jiná. Vyznačuje se vysokým obsahem tuku a často může praskat. Často z něho vzniká trombóza, která se pak projeví akutní cévní příhodou.

Obecně můžeme tedy říci, že stabilní pláty postupně zužují cévní průsvit a dávají tak vznik typickým námahovým bolestem na hrudi např. u nemocných trpící anginou pectoris. Nestabilní pláty se manifestují nestabilní anginou pectoris nebo infarktem myokardu. Rizikové faktory, které mohou mít vliv na rozvoji aterosklerózy většinou můžeme rozdělit na ovlivnitelné a neovlivnitelné.

Neovlivnitelné rizikové faktory : věk nad 45 let u mužů a u žen nad 55 let, mužské pohlaví, genetické faktory.

Ovlivnitelné rizikové faktory : porucha metabolismu tuků (vysoký cholesterol nebo triacylglyceroly), vysoký krevní tlak, diabetes mellitus, zvýšená hladina homocysteinu, kouření, obezita a nedostatek tělesného pohybu.

Ateroskleróza přispívá k vyvolání nemocí jako je např. srdeční infarkt, cévní mozková mrtvice, selhávání ledvin, angina pectoris, nedostatečné prokrvení dolních končetin a porucha srdečního rytmu.

Léčba aterosklerózy se může rozdělit na prevenci a na zabránění dalšímu rozvoji komplikací u již nemocných osob. Akutní koronární stavy se řeší vždy pod dohledem lékaře na specializovaných pracovištích. V prevenci nám budou pomáhat nejvíce potravinové doplňky, úprava životosprávy a vyvážený pohyb.

Zdravá strava patří k důležitým opatřením zde doporučuji využít diety dle krevní skupiny nebo dělenou stravu. Začněte cvičit. Vyvážený pohyb nebo chůze prospívá cévám. Snažte se také omezit kouření.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - účinně reguluje množství cholesterolu a tuků v krvi, rozpouští ateromové pláty, preventivně a léčebně působí proti srdečně cévním nemocem, vysokému tlaku a obezitě.
  Základní dávkování : 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Napomáhá metabolismu nasycených tuků, snižuje škodlivé LDL, je prevencí proti arterioskleróze, vysokému tlaku a tvorbě krevních sraženin.
  Základní dávkování : 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek a petržel pomáhá snižovat vysoké hladiny tuků v krvi. Působí proti vysokému tlaku a ucpávání cév.
  Základní dávkování : 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain (složení proteolytické enzymy z ananasu a papáje)- ozdravně působí na celý srdečně cévní aparát člověka, pomáhá snižovat vznik aterosklerózy a umí rozpouštět krevní sraženiny.
  Základní dávkování : 3 x denně jedna tableta nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ATEROSKLEÓZE LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem.

Pokud máte pokročilou aterosklerózu s komplikacemi mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Česnek + petržel v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať truskavce, květ hlohu, nať rozrazilu, list kopřivy, květ vřesu, houba lingzhi a pravý zelený čaj.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium Praha 2001.
Kapesní průvodce léčbou dyslipoproteinémií. Richard Češka, Triton 1999.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu