ARTRITIDA (ZÁNĚT KLOUBŮ)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 33 let

Přichází do mé poradny pro silné bolesti kloubů s diagnózou revmatoidní artritida. Bolesti uvádí na prstech horních končetin. Občas pozoruje otoky. Irisdiagnostikou zjišťuji drobné zánětlivé ložiska v pohybovém aparátu. V sektoru krve jsou nápadné znaky, která svědčí pro autoimunitní onemocnění. Nemocná má také chronický zánět močových cest a poruchu metabolismu tuků.
Doporučuji tento regenerační postup: Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a odvar z houby Lingzhi v množství 750 ml odvaru za den.
Po půl roční léčbě vymizely bolesti kloubů a otoky se již neobjevily. Má klientka je spokojná a nyní pokračuje v preventivní udržovací kůře.

Žena 42 let

Přichází do mé poradny s diagnózou revmatoidní artritida. S touto nemocí se již léčí 10 let. V poslední době se její zdravotní stav zhoršuje. Má časté bolesti kloubů, pociťuje omezenou hybnost prstů, trpí únavou a nízkým tlakem. Užívá spoustu léků.
Irisdiagnostikou zjišťuji záněty v pohybovém aparátu, zánět šlach, oslabené ledviny a sníženou funkci štítné žlázy. Nemocná má také vysoký cholesterol a zvýšené jaterní testy. Při EAV vyšetření zjišťuji horkost v organismus a vyčerpání ledvin.
Doporučuji tento regenerační postup: Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem, Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno.
Po dvou měsících u nemocné ustaly bolesti kloubů a zlepšila se hybnost. Únava odezněla do tří měsíců a po této době již byla má klientka bez bolestí. Nyní v léčbě pokračuje stále a zlepšení se objevuje i v laboratorních testech.

Zánět kloubů (revmatoidní artritida)

Zánět kloubů (revmatoidní artritida) - bychom mohli definovat jako zánětlivé onemocnění pojivové tkáně organismu. Zánět napadá klouby, svaly a vazy. Nejčastěji jsou postiženy zánětem malé klouby např. na horní končetině. Ženy jsou tímto onemocněním postiženy daleko více než muži.
Revmatoidní artritida je většinou vyvolána autoimunitní reakcí v organismu a díky tomu se může objevit i na jiných orgánech.
Revmatoidní artritida se projevuje pomalým nástupem neurčitých příznaků, jako je únava, nechutenství, úbytek hmotnosti a někdy i zvýšená teplota. Na kloubech pozorujeme ranní ztuhlosti, zvýšenou bolestivost, omezení pohybu a nepříjemný otok. Již rozvinutý zánět kloubů způsobuje razantní změny na kloubech a dochází k tzv. deformitám kloubů. Revmatoidní artritida se projevuje symetricky tzn. že jsou postiženy klouby jak na pravé tak i na levé straně stejně.
Revmatoidní artritidou trpí nejen kloub a kloubní chrupavka, ale i okolní tkáně např. svaly a šlachy. Zánět kloubů též provází onemocnění štítné žlázy, zvýšené hodnoty cholesterolu, onemocnění ledvin a srdce.
Léčba revmatoidní artritidy pak spočívá v podávání nesteroidních antirevmatik, antimalarik, analgetik, solí zlata, chemoterapeutik a v neposlední řadě také kortikoidů. Všechny tyto léky mají mnoho nežádoucích účinků, které mohou vyvolat jiná závažná onemocnění např. krvácení žaludeční sliznice z důvodů podávání antirevmatik. Lékař proto musí pravidelně sledovat krevní obraz, jaterní testy, renální testy a v neposlední řadě by měl nemocného také pravidelně posílat na oční vyšetření. Dalším léčebným faktorem, který se v praxi často zanedbává je kvalitní rehabilitace a lázeňská léčba.
Přírodní medicína díky přírodním přípravkům a bylinkám může u revmatoidní artritidy velmi účinně ovlivnit autoimunitní reakci organismu, zmírnit zánět, předcházet zhoršování nemocni, předcházet nežádoucím účinkům léků a celkově zlepšit stav nemocného.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI SE ZÁNĚTEM KLOUBŮ – REVMATOIDNÍ ARTRITIDOU

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Betavital (složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) – přípravek podporuje hojení kloubu, snižuje zánět a bolest kloubů, předchází nežádoucím účinkům syntetických léků a dodává do organismu potřebné vitamíny a minerální látky, které nemocnému často chybí.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain (složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek příznivě ovlivňuje revmatoidní artritidu - snižuje autoimunitní reakci organismu, snižuje zánět a odstraňuje otok a bolest kloubu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Osteofix Klas (složení: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) – preparát významně vylepšuje stav kloubů, chrupavek, pojiv a snižuje zánětlivou bolest a otok kloubu. Zvyšuje pohyblivost kloubů a předchází kostním deformitám.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI REVMATOIDNÍ ARTRITIDĚ LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :/font>


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Pokud trpíte artritidou a máte silné bolesti s otoky, mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem, Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať truskavce, kůra vrby, nať macešky, lingzhi, květ tužebníku, kořen lékořice, nať tymiánu, oddenek pýru, kořen pampelišky, kořen jehlice, nať vřesu a semeno petržele atd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství III. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002.

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu