ARTRÓZA – OSTEOARTRÓZA (DEGENERATIVNÍ ONEMOCNĚNÍ KLOUBŮ)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

Artróza kloubů (OSTEOARTRÓZA DEGENERATIVNÍ ONEMOCNĚNÍ KLOUBŮ)

Artróza kloubů - představuje v naší uspěchané době vážný problém. Příčiny artrózy (onemocnění kloubů) již musíme hledat v mladém věku. A to proto, že naše děti mají nedostatek správného pohybu. Nárůst pohybových problémů u dětí se neustále zvyšuje a dnes bolesti zad nebo kloubů nejsou už výsadou starší generace.

Artrózu bychom mohli přeložit jako degenerativní onemocnění kloubní soustavy, kdy dochází ke změně chrupavky, která postupně mizí a postupem času se rozpadá. Kost na tuto změnu většinou reaguje vytvořením kostěných výrůstků na okraji kloubních ploch. To má za následek bolestivost a sníženou pohyblivost kloubu.

Artróza (onemocnění klubů) se vyskytuje většinou na velkých kloubech, ale i malé klouby nejsou výjimkou.
Artróza - nejčastěji se setkáváme s artrózou kolen, kyčlí, páteře, ramen a loktů.
Artróza - příčiny vzniku onemocnění kloubů můžeme vysledovat např. po úrazu kloubů, svalových spasmech, v posunech SI skloubení, u vrozených vývojových vad, po zánětu kloubů a vlivem věku. Onemocnění kloubů (Artróza) se projevuje bolestmi kloubu zejména po ránu, typickými vrzoty v kloubu při pohybové činnosti a zejména omezením hybnosti postiženého kloubu.
Léčba artrózy se orientuje na rehabilitaci, lázeňské léčení, podávání analgetik a v poslední fázi pak na chirurgické ošetření.
Přírodní medicína dosahuje velmi dobrých výsledků v počátcích onemocnění artrózou. Pokud je již artróza velmi pokročilá může být již jen touto léčbou udržována v přijatelných mezích. Přírodní léčba snižuje bolest při artróze, zlepšuje pohybové vlastnosti kloubu a zvyšuje tvorbu synoviální tekutiny, která „promazává“ kloub. Nejčastěji budeme používat bylinky, přírodní přípravky a samozřejmě masáže, akupunkturu, postizometrická cvičení a baňkování.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ARTRÓZOU

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Osteofix Klas (složení: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) – preparát významně vylepšuje stav kloubů, chrupavek a pojiv a snižuje artrotickou bolest.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – preparát přispívá ke správnému metabolismu organismu a má významné detoxikační účinky na celou pohybovou soustavu. Snižuje také nadváhu a zlepšuje celkový stav kloubů. LKVB6 snižuje také nežádoucí účinky syntetických léků.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny(složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) – přípravek nespecificky podporuje kloubní funkce, zlepšuje metabolismus tuků, snižuje nadváhu a podporuje regeneraci organismu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ARTRÓZE LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem a LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem.

Pokud trpíte artrózou kloubů a máte velké bolesti, mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 1 – 2 cps. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte kořen harpaga, kořen pampelišky, list břízy, kůru vrby, nať tužebníku, list černého rybízu, huainiuxi, plod černého bezu a list kopřivy.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství III. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu