ASTMA BRONCHIÁLE (PRŮDUŠKOVÉ ASTMA)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 48 let

Přichází do mé poradny pro dlouhodobé potíže s astmatem. Je neustále dušná, trpí kašlem s hleny a je unavená a schvácená. Léky musí užívat několikrát za den. Pomoci irisdiagnostiky zjišťuji typický nález na průduškách, který svědčí pro diagnózu astma. Dále zjišťuji oslabené tlusté střevo ve kterém se nacházejí plísně, steatózu jater a přetížený lymfatický systém.
Doporučuji tento regenerační postup : Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 1 - 1 cps. nalačno, LKVB6 v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno. Nasazujeme také odvar z čínských bylinek mahuang, gingo, banxia fa, gancao, huangqin, jie geng, sangbaipi, xingren, suzi, a ziwan. Tento čaj popíjela v pravidelných časových intervalech. Vysvětluji nemocné také zásady správného jídelníčku a domlouváme se na dietě dle její krevní skupiny. Po roční léčbě ustala dušnost a vymizel kašel. Nemocná mohla zase spokojeně dýchat. Únava a schvácenost byla ta tam. Léky, které nemocná užívala několikrát za den, dnes užívá jen při změně počasí nebo chvilkovém zhoršení stavu, které je vždy minimální. S léčbou je spokojena a pokračuje dále.

Žena 36 let

Přichází do mé poradny pro zhoršení astmatu na podkladě alergie. Již od dětství trpěla atopickým ekzémem a nyní se její dýchací potíže natolik zhoršily, že musela být i hospitalizována na plícním oddělení v nemocnici. Irisdiagnostikou zjišťuji typický nález na plicích a průduškách, který svědčí pro diagnózu astmatu. Odhaluji typické alergické znaky, zaplísněné střevo, oslabenou funkci jater a ledvin.
Doporučuji tento regenerační postup : Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno, Super acidophilus v dávce 1 - 1 - 1 cps. nalačno a Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno. Nasazujeme také bylinku xin yi v dávce 750 ml nálevu za den. Po roční léčbě ustoupila výrazně alergie do pozadí a ustaly astmatické záchvaty. Nemocné se lépe dýchá a její kvalita života se významně změnila k lepšímu. S léčbou je velmi spokojena a pokračuje dále.

Astma bronchiále

bychom mohli charakterizovat jako onemocnění, které je provázeno záchvatovitou dušností při náhlém zúžení průdušek. Podkladem bývá chronický zánět průdušek, který zvyšuje nadměrnou reakci (odpověď) dýchacích cest na různou řadu podnětů.
Podněty mohou býti různorodé. Nejčastěji se můžeme setkat s alergickými podněty, které jsou vyvolány imunologickou reakcí na alergeny v domácím, venkovním i pracovním prostředí - pyly, domácí prach, srst zvířat, roztoči apd. K dalším vyvolávajícím podnětům řadíme infekce, dráždivé látky, iartogenní poškození(poškození které vzniká vlivem léků - salicyláty, nesteroidní antirevmatika, inhibitory ACE, beta - blokátory apd.), nepřiměřenou námahu, emoce a přemíru stresu. Rozhodující úlohu sehrávají faktory dědičnosti a absence kojení.
Všechny podněty se mohou kombinovat a způsobují reakci, která je provázena křečí průdušek(bronchospasmus), otokem sliznice průdušek a nadměrnou sekrecí hlenu.
Onemocnění se projevuje dráždivým kašlem s obtížným vykašláváním hlenů nebo suchým dráždivým kašlem bez dušnosti, tíhou na prsou, záchvatovitou dušností zejména v ranních hodinách. Nemocný je úzkostný, zaujímá polohu v sedě, která mu usnadňuje dýchání. Při výdechu můžeme slyšet typické pískoty.
Akutním stavem označujeme tzv. status asthmatikus. Je to stav kdy trvá klidová dušnost několik hodin až dnů a onemocnění se zhoršuje. Je to stav, který ohrožuje nemocného na životě a proto musíme urychleně vyhledat lékařskou pomoc. Léčba astmatu se opírá o antiastmatika, beta 2 mimetika, anticholinergika, kortikostereoidy, teofylin a léky s protizánětlivým účinkem. Většina těchto léků je v tabletové nebo aerosolové formě.
Důležité je vyvarovat se alergenů, chemických dráždivých látek, vyloučit některé léky apd. Nesmíme zapomínat na správnou výživu (funkční střevo) a vhodný pohybový režim. Velmi efektivní je cvičení čchi kung, taichi nebo jógové mudry. Svou nezastupitelnou úlohu má - masáž, akupunktura, reflexní terapie chodidel a míčková facilitační metoda. Nesmíme také zapomenout na potravinové doplňky a bylinky, které nám opět budou nápomocny.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - má proti alergenní účinky, upravuje funkci střeva a jater. Detoxikuje lymfatický systém. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain(složení proteolytické enzymy z ananasu a papáje) - mají silný protizánětlivý efekt, rozpouštějí hlen v dýchacích cestách, mají proti alergenní účinky, působí proti otoku dýchacích cest. Podporují obranyschopnost lidského organismu. Základní dávkování 3 x denně jedna až dvě tablety nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super acidophilus plus šest miliard (složení probiotické kultury) - mají zásadní vliv na léčbu astmatu. Osidlují naše střevo potřebnými bakteriemi a tím podporují jeho harmonickou funkci. Tlusté střevo musí být v pořádku, protože s plícemi komunikuje. A každá odchylka od normálu poškozuje plíce. Tento preparát má také účinek na zvyšování imunitního systému a proti plísňový efekt. Základní dávkování 3 x denně jedna až dvě kapsle nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - má uklidňující účinek a podporuje odolnost organismu proti stresu. Základní dávkování 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI PRŮDUŠKOVÉMU ASTMATU LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno.

Pokud máte žlučové kameny komplikované trávicími problémy mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 před jídlem, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem.

Pokud máte průduškové astma s komplikacemi mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte pravá zelený čaj, lingzhi, žampion, list jitrocele, xin yi, list podbělu, stélku islandského lišejníku, semeno pískavice, semeno fenyklu, nať tymiánu, nať slézu a kořen omanu.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství II. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2001.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu