BÉRCOVÝ VŘED (ULCUS CRURIS)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 56 let
Přichází do mé poradny pro často recidivující bércový vřed. Bércový vřed, kterým trpí již několik let. Bércový vřed se vždy zhojí a pak se bércový vřed po určité době se jí znovu objeví. V poslední době pozoruje, že se jí bércový vřed vytváří čím dál větší rána, která se špatně granuluje a hojí se dlouhodobě. Jako komplikaci jednou prodělala růži.
Irisdiagnostikou zjišťuji špatný krevní oběh v dolních končetinách, prodělanou infekci, arteriosklerózu cév, myom na děloze a poruchu metabolismu tuků.
Doporučuji tento regenerační postup : Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Imuno C komplex v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem a Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno. Zevně aplikujeme Dračí krev (latex z rostliny Croton lechleri) do bércového vředu.
Po roční léčbě neměla nemocná ani jednu recidivu. Bércový vřed se v prvních měsících léčby rychle zhojil.
Nemocná je nadmíru spokojena a pokračuje v preventivní kúře.

Bércový vřed

Bércový vřed - bychom mohli definovat jako těžce se léčící kožní defekt na dolní končetině. Bércový vřed často vzniká jako komplikace žilní nedostatečnosti, křečových žil, zánětů žil nebo úrazů dolních končetin. Bércový vřed je častou komplikací cukrovky. Bércový vřed vzniká nejčastěji v okolí lýtkové kosti a velmi špatně se hojí a často přechází do chronického stádia. Riziko onemocnění bércovým vředem úměrně stoupá s věkem. Při nehojícím se vředu je postižená tkáň ohrožena různými infekcemi, plísněmi a ekzémy.
Bárcový vřed a léčba bércového vředu. Používají se zevně různé masti, vlhká terapie, dezinfekční roztoky, antibiotika apd. Nemocný musí docházet na časté převazy k lékaři. Přírodní medicína nabízí také pomoc. Léčba je vždy vnitřní a zevní. Vnitřně podporujeme hojící procesy kůže, zlepšujeme cirkulaci krevního oběhu a zpevňujeme žilní nebo tepenný systém. Zevně se používají obklady nebo koupele z různých bylin. Proto doporučuji léčbu vždy kombinovat s postupy klasické medicíny.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ARTRÓZOU


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Imuno C komplex (složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) - výrazně podporuje prokrvení cévního systému dolních končetin, působí jako silný antioxidant, podporuje hojení bércového vředu, zabezpečuje pevné a propustné kapiláry, odstraňuje únavu a otoky dolních končetin a má protizánětlivý efekt.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital(složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - zlepšuje prokrvení cévního systému dolních končetin, odstraňuje překyselení organismu, brání lomivosti kapilár a podporuje léčbu bércového vředu. Působí proti vzniku volných radikálů.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny(složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - chrání organismus proti volným radikálům, posiluje funkci srdce a cévního systému, odstraňuje arteriosklerózu cév a předchází vzniku krevních sraženin. Podporuje hojení kůže a bércového vředu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain(složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) - působí proti zánětu žil, udržují normální hustotu krve a působí proti otoku končetiny. Přípravek přispívá ke správnému hojení bércového vředu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI BÉRCOVÉMU VŘEDU LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Zesílená kombinace při nehojícím se bércovém vředu: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte plod kaštanu, květ jerlínu, list ginga, nať řebříčku, nať řepíku, květ měsíčku, list pravého zeleného čaje apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Praktický slovník medicíny 6 vydání. Martin Vokurka a Jan Hugo, Maxdorf 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu