BORELIÓZA


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 28 let
Přichází do mé poradny s diagnózou borelióza. Před rokem prodělal onemocnění borelióza. Byl přeléčen ATB. V poslední době pozoruje únavu, bolesti kloubů, nepravidelnou stolici a slabost končetin. Z důvodů těchto zdravotních problémů má časté pracovní neschopnosti.
Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou funkci jater, přetížený lymfatický systém, chronický zánět kloubů, prodělané infekční onemocnění a sníženou funkci ledvin. Akupunkturní test prokazuje vyčerpání na dráze žaludku, jater a ledvin.
Doporučuji tento regenerační postup : Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem. K tomu nasazuji odvar z vilcacory v dávce 750 ml za den.
Po půlroční léčbě dochází u mého klienta k vymizení únavy. Po celou dobu léčby nechyběl v pracovním procesu. S léčbou následných zdravotních potíží souvisejících s prodělanou boreliózou je velmi spokojen a pokračuje v ní dál.

Lymeská borelióza

Lymská borelióza - je přenášena klíšťaty a napadá celý organismus. Borelióza je bakteriální onemocnění, které se projevuje zejména kožními, nervovými, srdečními a kloubními příznaky.
Borelióza - inkubační doba boreliózy do vzniku prvního stádia je 3 – 30 dnů.

Onemocnění borelióza probíhá ve třech stádiích.
Borelióza - 1. stádium – časná lokalizovaná infekce se charakteristicky projeví v 60 – 80 % případů jako erythema migrans. Erythema migrans vypadá jako červená skvrna, která se rozšiřuje do plochy 5 až 30 cm. přičemž její střed postupně bledne. Současně se mohou objevit i příznaky chřipky. Velmi zřídka se také objevuje v prvním stádiu onemocnění borelióza tzv. borreliový lymfocytom. Je to tuhý fialový uzlík nejčastěji lokalizovaný na ušním boltci, prsní bradavce a šourku. Tento uzlík se může objevit v kterémkoliv stádiu onemocnění borelióza.

Borelióza - 2. stádium – infekce borelióza se rozšiřuje a nastupuje za několik týdnů až měsíců po nákaze klíštětem a může mít různé projevy. Nemocnému se začínají objevovat vícečetné kožní skvrny podobné jako u prvního stádia borelióza s tím rozdílem, že jsou menší. Již je postižen lymfatický systém se současným zduřením uzlin. Objevují se bolesti hlavy, záněty nervů, ochrnutí lícního nervu, poruchy citlivosti končetin, postižení mozku, úporné bolesti zad, postižení srdce, přechodné poruchy rytmu, zánět osrdečníku, dušnost a závratě. Na kloubech se objevují záněty s otoky, které jsou doprovázeny bolestmi. Poškození můžeme najít i v játrech, očích a varlatech.

Borelióza - 3. stádium – pozdní infekce borelióza se projeví až za několik měsíců nebo let. Nemocný trpí chronickým zánětem kloubů, zánětem mozku, zánětem míchy, zhoršují se kognitivní funkce, paměť a intelekt. Vzniká poškození nervů, atrofie kůže a únavový syndrom.

Diagnostika onemocnění borelióza se provádí průkazem boreliózy z krve za použití speciálních serologických testů např. ELISA. Dále se odebírají vzorky z mozkomíšního moku, oka, synoviální tekutiny apd. Z mého pohledu je velmi výhodné podstoupit EAV vyšetření nebo vyšetření pomocí pulzové diagnostiky.

Léčba boreliózy je nejúčinnější v prvním stádiu nemoci. Podávají se kombinace antibiotik a léků které tlumí a potlačují další příznaky boreliózy např. analgetika, antiarytmika, kortikoidy apd.
Přírodní medicína nabízí účinnou pomoc při onemocnění borelióza. Pomocí bylin a přírodních přípravků můžeme zasahovat již v kombinaci s antibiotiky a dalšími léky. Velmi vhodné je nasazovat léčbu co nejdříve.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S BORELIÓZOU


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Betavital (složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) – přípravek působí v kombinaci a antibiotiky velmi účinně. Podporuje hned několik orgánů – játra, lymfatický systém, oči a klouby. Betavital dodává potřebné vitamíny a minerální látky do nemocného organismu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Balancer Klas(složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu zánětů, chrání nervovou soustavu, zlepšuje funkci jater, očí a srdečního systému. Působí účinně proti únavovému syndromu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek + Petrželpřípravek podporuje imunitní systém a mírné antibiotické účinky.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Imuno C komplex(složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) – přípravek stimuluje imunitní systém a snižuje zánětlivou odpověď organismu. Podporuje léčbu srdce a očí. Imuno C komplex má významné antioxidační vlastnosti.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain(složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek patří do skupiny systémové enzymoterapie. Moderuje imunitní systém a zabraňuje poškození nervů, srdce a kloubů. Působí proti únavovému syndromu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6(složení lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek podporuje léčbu borreliózy. Zlepšuje funkci jater, lymfatického systému, očí, kloubů a zabraňuje poškození nervů.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI BORELIÓZE LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ:


Základní kombinace u prvního stádia borelióza: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Základní kombinace u druhého stádia borelióza: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Balancer Klas v dávce 2 – 1 – 2 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 2 – 2 tbl.

Základní kombinace u třetího stádia borelióza: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Balancer Klas v dávce 2 – 1 – 2 tbl. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 2 tbl. před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat při onemocnění borelióza jsou bylinkové čaje. Preferujte houbu lingzhi, kořen třapatky, kořen eleuterokoku, kořen a list banlangenu, nať konopice, kořen ženšenu, plod klanoprašky atd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Manuál infekčních nemocí, Vladko Poljak, Ivo Krč a Jiří Ehrmann. Solen 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu