CIRHÓZA (ZTVRDNUTÍ) JATER


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 45 let

Přichází do mé poradny s kompenzovanou cirhózou jater. Potíže má už pět let. Byl několikrát hospitalizován v nemocnici. Nyní má v krvi zvýšené jaterní enzymy a trpí nedostatkem draslíku a červených krvinek. Stěžuje si také na nadýmání, bolestivé vyprazdňování a někdy pozoruje zvýšenou krvácivost. Irisdiagnostikou zjišťuji nefunkčnost jaterní tkáně, překyselený žaludek, zácpu, poruchu metabolismu tuků a špatnou krvetvorbu.
Navrhuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 2 - 2 - 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno, odvar z čínských bylinek longdancao, chaihu, heshouwu a danggui v dávce jednoho litru za den. Nemocnému upravuji jídelníček a životosprávu. Po půl roce léčby se dostavily výsledky. Jaterní enzymy poklesly, hladina krvinek a draslíku se zvýšila. Zcela vymizelo nadýmání a stolice je pravidelná. Krvácivost zatím nepozoroval. V léčbě pokračuje dále a je velmi spokojený.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Muž 42 let

Přichází do mé poradny pro nově zjištěnou cirhózu jater. Několik let pracoval v chemickém průmyslu a holdoval alkoholu. Před půl rokem najednou začal zvracet krev. Byl hospitalizován na interním oddělení, kde mu byly provedena veškerá vyšetření. Nyní má stále vysoké hodnoty bilirubinu, jaterních enzymů a poruchy krvetvorby. Cítí se slabý a trpí nechutenstvím. Irisdiagnostikou zjišťuji jaterní lézi, jícnové varixy, chudokrevnost, překyselený žaludek a poruchu žlučníku.
Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 2 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Multivitamíny + minerály + enzymy v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem, odvar z čínských bylinek longdancao, chaihu, danggui, huangqin a zhizi v dávce jednoho litru za den. Upravuji nemocnému také jídelníček a životosprávu. Po půl roce léčby došlo ke snížení bilirubinu a jaterních testů. Jeho krvinky se normalizovaly. Nechutenství se zmírnilo a nemocný začal prospívat. S léčbou pokračuje dále, protože se bojí dalšího zhoršení nemoci.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Cirhóza jater

je chronické onemocnění, které můžeme charakterizovat zmnožením vaziva, zánikem jaterních buněk a uzlovitou přestavbou jaterní tkáně. Játra tak přestávají fungovat a tzv. ztvrdnou. Hlavní příčinou je časté popíjení alkoholu ve velkých dávkách. Nemoc je u alkoholiků sedmkrát častější než u ostatního obyvatelstva. Cirhózu jater může také vyvolat žloutenka typu B a C, autoimunitní zánět žlučových cest, pravostranné selhávání srdce, hemochromatóza, narkotika, podvýživa atd.
Cirhóza jater nemusí vyvolat u řady nemocných žádné příznaky. Cirhózu bez příznaků nebo s minimálními příznaky nazýváme kompenzovanou cirhózou. Příznaky cirhózy závisí na stupni jaterního postižení. Nemocní s dekompenzovanou cirhózou jater trpí většinou ascitem (tekutina v břiše) a žloutenkou (vysoké hladiny bilirubinu v krvi). Kromě toho celkově chřadnou, hubnou a slábnou. Mají nechuť k jídlu a někdy i zvracejí. Objevuje se také krvácení do kůže. Vypadávají jim vlasy a ochlupení, na dlaních se objevují červené skvrnky (palmární erytém) a na horní polovině těla se objevují pavoučkovitá znaménka. Nemocní si stěžují na dyspeptické potíže a na nadýmání. Pod pokožkou břicha jim prosvítají rozšířené žíly (caput Medusae), které jsou projevem portální hypertenze stejně jako jícnové varixy, které mohou snadno krvácet. V pokročilém stavu nemoci nemocným otékají dolní končetiny. Mohou trpět mozkovými a hormonálními problémy.
Postupující selhávání jater způsobí nakonec jaterní kóma. Portální hypertenze ohrožuje život hlavně velkým krvácením z jícnových varixů. Nemocní trpí nedostatkem vitamínů, minerálních látek a bílkovin. V moči nacházíme urobilinogen nebo bilirubin. V krvi jsou často zvýšené hladiny bilirubinu, jaterních enzymů alkalická fosfatáza a hodnoty gamaglobulinů. V krvi můžeme také nalézt snížení hladin draslíku, albuminu a železa a často se objevuje i porucha krevní srážlivosti a nedostatek krvinek.
Z dalších vyšetřovacích metod můžeme uvést ultrazvuk břicha, biopsii jater a gastroskopii. Při pohmatovém vyšetření břicha nacházíme často obraz zvětšených jater a sleziny.Nemocný s dekompenzovanou cirhózou jater patří do nemocnice. Nás bude hlavně zajímat prevence ve smyslu zhoršování nemoci a zastavení samotného procesu onemocnění.
Je nutné podotknout, že cirhózu jater vyléčit nelze. Játra zůstanou již na vždy poškozená. Apeluji na nemocné s touto chorobou, aby striktně upravili životosprávu, jídelníček a přestali konzumovat alkohol !

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S CIRHÓZOU JATER

Potravinové doplňky nám mohou pomoci při cirhóze jater výrazným způsobem. Musí mít účinek na regeneraci jater. Musí dodávat nezbytné vitamíny, minerální látky a antioxidanty. Musí posilovat cévní systém a podporovat pravidelnou stolici.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - má proti alergenní účinky, upravuje funkci střeva a jater. Detoxikuje lymfatický systém. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - významně ovlivňuje regeneraci jater, snižuje vysoké hladiny jaterních enzymů a bilirubinu, dodává játrům potřebné fosfolipidy a vitamín B6, odstraňuje překyselení organismu, upravuje trávení a reguluje stolici. Základní dávkování - 3 x denně jedna nebo dvě tablety před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital (složení: extrakt červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - výrazně ovlivňuje regeneraci a chemismus jater, detoxikuje jaterní tkáň, slouží jako zdroj vitamínů, minerální látek a antioxidantů, odstraňuje překyselení organismu, zpevňuje cévní systém a upravuje krvetvorbu. Základní dávkování - 3 x denně jedna čajová lžička nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Multivitamíny + minerály + enzymy, zdroj vitamínů a minerálních látek. Nemocným často chybí vitamín B12, kyselina listová, vitamín B6 a železo. Základní dávkování - 2 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super acidophilus plus šest miliard zajišťuje kvalitní osídlení střeva potřebnými bakteriemi, odstraňuje zácpu a plísně z organismu. Základní dávkování - 3 x denně jedna kapsle nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE


V BOJI PROTI CIRHÓZE JATER LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 2 tbl. před jídlem a Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno.

Pokud máte cirhózu jater s komplikacemi mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, Multivitamíny + minerály + enzymy v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať truskavce, semeno ostropestřece, květ měsíčku, nať čekanky, nať jablečníku, plod artyčoku, nať vřesu a kořen pampelišky.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství. B. Finďo a I. Finďová, Avicenum 1976

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu