CUKROVKA - DIABETES MELLITUS


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 53 let
Přichází do mé poradny pro onemocnění cukrovka - diabetes mellitus 2 typu. Před třemi lety mu lékaři zjistili vyšší hladinu cukru v krvi 8,5 mmol / l. Dodržuje dietu a užívá antidiabetika.
Nyní se jeho zdravotní stav zhoršuje a hodnoty cukru má kolem 13 mmol / l a lékaři mu chtějí začít podávat inzulín.
Nemocný se však inzulínu bojí a chce ještě vyzkoušet přírodní léčbu.
Irisdiagnostikou zjišťuji v sektoru slinivky tmavou lagunu, steatózu jater, vysoký cholesterol a chronický zánět ledvin.
Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 1 cps. před jídlem a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 – 0 – 1 cps. nalačno.
Po roční léčbě se nemocný cítí velmi dobře. Hladina cukru v krvi se ustálila na 8,8 mmol / l a snížila se i hladina cholesterolu. Můj klient je s léčbou spokojen.
Pokud bude nemocný dodržovat dietu, užívat antidiabetika a dodržovat přírodní léčebný postup, tak vidím jeho prognózu při léčbě cukrovky slibně.

Žena 56 let
Přichází do mé poradny pro cukrovku (diabetes mellitus) 2 typu. V poslední době jí hodnoty krevního cukru značně kolísají. Užívá antidiabetika a aplikuje inzulín ve dvou denních dávkách. Dále trpí značnou obezitou, vysokým cholesterolem a vysokým krevním tlakem. V mládí trpěla na migrény.
Irisdiagnostikou zjišťuji poruchu metabolismu tuků steatózu jater, diabetes mellitus (cukrovku), arteriosklerózu a sklony k ischemické chorobě srdeční.
Doporučuji tento regenerační postup: LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno. K tomu nasazuji odvar z čínských bylin shudihuang, fuling, shanzhuyu, shanyao, mudanpi a zexie v množství 750 ml za den a Trilax jednu odměrku před jídlem.
Po půl roční léčbě se mé klientce snížila hladina cukru v krvi. Lékaři ji dokonce snížili dávky inzulínu.
Klientka je velmi spokojena a pokračuje v léčbě dále.

Cukrovka - diabetes mellitus

Cukrovka - diabetes mellitus - je závažné metabolické onemocnění které se projevuje zvýšenou hladinou krevního cukru. Ve většině případů onemocnění cukrovka - diabetes mellitus pozorujeme také u nemocných nález cukru v moči. Cukrovku - diabetes mellitus často doprovází porucha metabolismu tuků, bílkovin a obezita. Cukrovka - diabetes mellitus také napomáhá rozvoji srdečně cévních onemocnění.
V naší zemi je výskyt onemocnění cukrovka - diabetes mellitus vysoký.
Hlavním motorem vzniku onemocnění cukrovka - diabetes mellitus je nedostatek inzulínu nebo jeho malý účinek v periferních tkáních.
Inzulín je hormon, který se tvoří ve slinivce břišní v Langerhansových ostrůvcích.
Hlavními příznaky onemocnění cukrovka - diabetes mellitus jsou žízeň a vydatné močení. Dále se mohou příznaky onemocnění cukrovka - diabetes mellitus objevit v oblasti trávicích problémů, úbytku váhy, svědění na genitáliích, mravenčení v končetinách, poruchy vidění apd.
Nemocný také může pozorovat hyperglykémii a hypoglykémii. Hyperglykémie se projevuje nárůstem cukru v krvi a hypoglykémie se projevuje nízkou hladinou krevního cukru v krvi (nemocný aplikuje inzulín a přitom se pak nenají). Tyto stavy mohou ohrozit nemocného i na životě a mluvíme často o hyperglykemickém či hypoglykemickém komatu.

Onemocnění cukrovka – diabetes mellitus klasifikujeme do několika skupin:

 • Cukrovka - diabetes mellitus 1. typu – při tomto typu onemocnění cukrovka – diabetes mellitus chybí inzulín, protože se netvoří díky autoimunitní odezvě organismu. Většinou se vyskytuje u dětí a mladých lidí. Na vzniku onemocnění cukrovka – diabetes mellitus se podílí nejčastěji prodělaná virová infekce. Nemocní jsou pak odkázáni na inzulínovou léčbu s dietními opatřeními.
 • Cukrovka - diabetes mellitus 2. typu – při tomto typu onemocnění cukrovka – diabetes mellitus se sice inzulín tvoří, ale jen v malé míře. To způsobuje inzulínovou rezistenci v periferních tkáních. Většinou se vyskytuje u starších lidí. Na rozvoji onemocnění cukrovka – diabetes mellitus se podílí také obezita, nedostatečný pohybový režim, dietní a genetické vlivy.
 • Sekundární diabetes – vzniká na podkladě jiných onemocnění např. zánět slinivky břišní, endokrinní choroby nebo jako důsledek některých léků.
 • Těhotenský diabetes – vniká v období kolem 24 až 28 týdne těhotenství a po porodu mizí.
 • Porucha glukózové tolerance – jedná se o hraniční stav mezi cukrovkou a normálním stavem. Zjišťuje se pomocí tzv. oGTT. Porušenou glukózovou toleranci mají především lidé s obezitou, vysokým tlakem a s porušeným metabolismem tuků. Pokud tento stav trvá delší dobu může vyústit v klasický diabetes mellitus – čili cukrovku.
Léčba onemocnění cukrovka – diabetes mellitus – aplikace inzulínu, užívání antidiabetik, dieta, zahrnutí pohybové aktivity, léčba jiných přidružených chorob, léčba chorob které diabetes spouští a léčba všech komplikací které cukrovka – diabetes mellitus způsobuje.

Komplikace onemocnění cukrovka – diabetes mellitus jsou – syndrom diabetické nohy, diabetická retinopatie, diabetická nefropatie a diabetická polyneuropatie.

Nemocní s cukrovkou (diabetem) musí změnit celkově životosprávu a přesně dodržovat předepsaný léčebný režim. Toto bych chtěl zdůraznit, protože řada diabetiků podceňuje např. dietu a pohybový režim. Přírodní medicína hraje v léčbě onemocnění cukrovka – diabetes mellitus jen zástupnou roli. Onemocnění cukrovka – diabetes mellitus 1. typu nelze vyléčit a onemocnění cukrovka – diabetes mellitus 2. typu lze pomocí bylin nebo přírodních přípravků zmírnit a nebo stabilizovat hodnoty krevního cukru. Přírodní medicína také vhodně působí v prevenci proti rozvoji komplikací onemocnění cukrovka – diabetes mellitus. Je také důležité vědět, že oba postupy jak klasická medicína tak i přírodní se mohou kombinovat společně. Profituje z toho vždy nemocný.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S CUKROVKOU


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6(složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek upravuji funkci metabolismu tuků, bílkovin a cukrů. Účinkuje na snížení hladiny krevního cukru v organismus a podílí se na správné funkci jater a slinivky břišní.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Balancer Klas složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu cukrovky a vyrovnává hladinu krevního cukru. Preventivně působí na všechny komplikace cukrovky. Tento přípravek je komplexní a nemocní ocení jeho účinky v léčbě cukrovky.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI CUKROVCE LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ:


Základní kombinace : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem a Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte list borůvky, kořen pampelišky, kůra skořice, nať jestřabiny, nať srdečníku, list kopřivy apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu