CYSTA NA VAJEČNÍKU


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 33 let
Přichází do mé poradny pro dlouhodobé bolesti v pravém podbřišku.
Irisdiagnostikou zjišťuji chronický zánět pravého vaječníku s cystou. Nemocnou odesílám na gynekologii (nález cysta na vaječníku se potvrzuje) a následně:
Doporučuji tento regenerační postup : Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno.
Nemocná užívala tento předpis tři měsíce. Po této době vymizely bolesti v pravém podbřišku a má klientka se cítila velmi dobře. Na kontrole u lékaře se potvrdil negativní nález bez zánětu a cysty na vaječníku.
Nyní nemocná pokračuje v preventivní léčbě.

Žena 28 let
Přichází do mé poradny pro vleklé zdravotní problémy. Trpí již několik let častým výskytem cyst (cysta na vaječníku). Několikrát ji cysta na vaječníku praskla a způsobila velké bolesti. Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou činnost vaječníků s tvorbou drobných cystiček. Dále vidím v sektoru ledvin také cystu a velmi oslabený lymfatický systém. Při vyšetření křížokyčelních kloubů nalézám posun vpravo.
Doporučuji tento regenerační postup: Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Balancer Klas v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem. Přidávám pitnou kůru z byliny danggui v dávce 750 ml odvaru za den. Zevně provádíme s nemocnou mobilizaci křížokyčelních kloubů, akupunkturu a baňkování a to jednou za týden v počtu deseti sezení.
Po půl roční práci se nám podařilo odstranit řadu cyst na vaječnících, stabilizovat funkci vaječníky a normalizovat stav křížokyčelních kloubů. Kontrolní vyšetření v gynekologické ambulanci potvrdilo naše výsledky.
Nyní nemocná v postupu pokračuje a její prognóza je velmi dobrá.

Cysta na vaječníku

Cysta na vaječníku - cysty jsou nejčastějšími benigními (nezhoubnými) nádory. Cysty se mohou objevit kdekoliv v organismu. Cysta je dutina vyplněná tekutinou nebo jinou hmotou. Cysty vznikají např. z důvodů nadměrného růstu některých orgánů a z hormonálních příčin (vaječník, mléčná žláza). Cysty se také mohou objevit z důvodu zadržení obsahu, který má být vyloučen z organismu (aterom) nebo mohou vznikat jako důsledek vývojové poruchy.
Cysty na vaječníku se nejčastěji objevují v jeho kůře. Podle velikosti cysty na vaječníku a v závislosti na menstruačním cyklu se mohou vyskytnout jednostranné, táhlé, difúzní bolesti v podbřišku. Někdy se také může stát, že cysta na vaječníku praskne a vyvolá náhlou příhodu břišní. V tomto případě musíme urgentně navštívit lékaře.
Je potřeba si uvědomit, že malé cystičky na vaječníku (cysta na vaječníku) vznikají často, nepůsobí žádné problémy a sami zanikají. Problém nastává tehdy pokud jsou cysty na vaječníku velké nebo je jich mnoho. Cysta na vaječnících vzniká z důvodů nečinnosti zralého folikulu. Je tomu proto, že folikul neobsahuje vajíčko nebo v něm vajíčko již zaniklo. Folikul pak může růst dál, uvnitř se začne vytvářet tekutina a tak vzniká cysta na vaječníku. Tato porucha je způsobena hormonální nedostatečností. Pokud se tvoří velké množství cyst, je funkce vaječníku neustále oslabována. Z toho může plynout velké množství zdravotních problémů a hrozí i neplodnost.
Přírodní medicína nabízí velkou pomoc s léčbou cysty na vaječníku. Doporučuji užívat kombinaci přírodních přípravků a bylin. Jako účinná se jeví také reflexní terapie, baňkování a léčivé obklady podbřišku.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S CYSTAMI NA VAJEČNÍKU

 • LKVB6(složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek podporuje léčbu cyst a zabraňuje jejímu dalšímu vzniku. Podílí se na detoxikačních procesech v organismu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu cyst na vaječnících. Díky fytoestrogenům působí na hormonální příčiny vzniku cysta na vaječníku.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain(složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek působí protizánětlivě v gynekologických cestách. Podporuje rychlé odstranění cyst na vajěčníku.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital (složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - zlepšuje funkci gynekologických orgánů, detoxikuje organismus a dodává do těla důležité vitamíny, minerální látky a enzymy.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

V BOJI PROTI CYSTÁM LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace při dignóze cysta na vaječníku: : LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Balancer Klas v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem.

Zesílená kombinace při dignóze cysta na vaječníku: Balancer Klas v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 2 x denně jedna čajová lžička a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.
Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při dignóze cysta na vaječníku, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať hluchavky, nať kontryhele, danggui, květ měsíčku, list šalvěje, plod jeřabiny, chuanxiong, baishao, xudan, danshen, nať kokošky pastuší tobolky apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Praktický slovník medicíny 6 vydání. Martin Vokurka a Jan Hugo, Maxdorf 2000

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu