DEPRESE


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 40 let

Přichází do mé poradny s lehkou depresí. Po smrti svého manžela, od které uběhly tři roky je neustále v depresi a to nejvíce večer. Má neustále chmurnou náladu a nic ji nebaví. Navíc se u ní objevily zažívací obtíže a trpí zácpou. Užívá antidepresíva. Irisdiagnostikou zjišťuji typické nervové kruhy, které protínají celou duhovku. Navíc detekuji vysoký cholesterol, křečové žíly a cystu na vaječníku.
Doporučuji tento regenerační postup : Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 2 cps. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Ravit v dávce 2 x denně jedna polévková lžíce a bylinný čaj na uklidnění v dávce půl litru za den. Nemocné doporučuji akupunkturu a masáže. Po třech měsících léčby nemocná vykvetla. Její nálada se zlepšila, začala malovat a dostala novou chuť do života. Stolice se normalizovala a nějaká ta kila jsou dole také. S léčbou je velmi spokojena a pokračuje v ní dále.

Žena 20 let

Přichází do mé poradny s depresivním syndromem. Tato mladá slečna ztratila svého přítele při autonehodě. Nyní se léčí u psychologa a užívá antidepresíva. Její potíže se zhoršují. Nekomunikuje, málo jí a ubývá na váze. Je neustále plačtivá a nebaví ji život.
Irisdiagnostikou zjišťuji oslabené ledviny, nervové kruhy v sektoru hlavy a ledvin, anémii, sníženou obranyschopnost a plísně ve střevech. Doporučuji tento regenerační postup : Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 2 cps. před jídlem, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Ravit v dávce 3 x denně jednu polévkovou lžíci nalačno a Damiánu v dávce 3 x 20 kapek. Navrhuji také akupunkturu, kineziologii a masáže.
Po půl roční léčbě se normalizovala váha a trávicí obtíže. Psychický stav se mírně zlepšil a nemocná už komunikuje. S léčbou pokračuje dále a uvidíme jaký výsledek přinesou další měsíce.

Deprese

je duševní stav charakterizovaný smutnou náladou, zpomaleným myšlením a utlumenou psychomotorikou. Nemocní mají sníženou aktivitu a spontánní projevy. Somaticky trpí nechutenstvím, úbytkem na váze a poruchami spánku. Nemocní bývají málo mluvní nebo nemluví vůbec. Pozor, velmi významnou komplikaci zde představuje naprosto reálná možnost sebevraždy, proto by nemocní měli co nejdříve navštívit odborníka - psychologa/psychiatra - díky nejnovějším antidepresívům zpravidla již během relativně krátké doby dochází k projasnění nálady a hlavní nebezpečí bývá zažehnáno. Zde je nezastupitelná role příbuzných a přátel nemocného, kteří by měli nemocného přimět k návštěvě odborníka, který může opravdu účinně pomoci, protože v této fázi onemocnění často nemocný návštěvu psychiatra odmítá ! U úzkostných forem depresí bývá často neklid. Pokud je úzkost vystupňovaná tehdy hovoříme o úzkostných depresích. Depresivní syndrom se vyskytuje u různých druhů deprese - endogenní, psychogenní, reaktivní, neurotické a symptomatické. Léčebně se používají antidepresíva a u lehčích forem anxiolytika. I zde ještě jednou opakuji, že návštěva psychologa/psychiatra je při akutních potížích nutností!
Přírodní medicína nabízí také pomoc. Důležité jsou bylinky a potravinové doplňky. Vhodné jsou relaxační techniky, meditace, akupunktura a masáže. Důležitá je jóga a taiči.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - preparát uklidňuje organismus a příznivě ovlivňuje lehké deprese a úzkosti. Základní dávkování 3 x denně jednu kapsli před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - preparát likviduje nežádoucí účinky léků proti depresi. Základní dávkování 2 x denně jednu tabletu před jídlem.
 • Betavital (složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - preparát likviduje nežádoucí účinky léků proti depresi. Základní dávkování 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno.
 • Quatro Klas (vitamín E, ženšen, gingo biloba a koenzym Q 10) - preparát odstraňuje stres a vyčerpání organismu. Základní dávkování 2 x denně jednu tabletu před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI DEPRESI LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Quatro Klas v dávce 1 - 1 - 0 tbl. před jídlem.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať třezalky, kořen kozlíku, damiánu, pupeny lípy, list meduňky, nať dobromysly a suanzaoren.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Psychiatrie. K. Dušek a E. Malá, Avicenum 1990.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu