DNA


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 42 let

Přichází do mé poradny s diagnózou dny. Žije nezdravým způsobem života a dnavé záchvaty má dvakrát za půl roku. Nyní se jeho stav zhoršuje a bolesti kloubů jsou velké.Irisdiagnostikou zjišťuji průkaz dny, steatózu jater, vysoký cholesterol, oslabené ledviny a plísně ve střevech.
Doporučuji tento regenerační postup : Osteofix Klas v dávce 1 - 0 - 1 cps. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno.
Po roční léčbě je zdravotní stav uspokojivý. Dna se objevila jen jednou v mírné atace. Nemocný kompletně změnil svůj jídelníček a v léčbě pokračuje.

Žena 20 let

Přichází do mé poradny pro akutní dnavý záchvat. Příčinou záchvatu je zabijačka, kterou nemocný absolvoval před týdnem. Nyní má kruté bolesti palce na noze a potíže s močením. Užívá léky, ale nic nezabírá.
Irisdiagnostikou zjišťuji dnu, steatózu jater, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, sklony k srdečnímu onemocnění a hlavně nemocné ledviny.
Doporučuji tento regenerační postup : akutně Super Bromelain + Papain v dávce 2 - 2 - 2 tbl. nalačno, Osteofix Klas v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 2 - 1 - 2 tbl. nalačno.
Po týdnu léčení palec nejeví známky zánětu a klient netrpí bolestí. V léčbě pokračuje dál.

Dna (arthritis urica)

je onemocnění, které je provázeno vysokým množstvím kyseliny močové v organismu. Dna se klinicky projevuje jako akutní zánět kloubu, který se několikrát opakuje nebo přechází do chronického stádia. U části nemocných dochází k onemocnění ledvin. Často se také dna vyskytuje společně s hyperlipoproteinémií, cukrovkou a obezitou. Dna postihuje nejčastěji muže.
Příčiny dny rozdělujeme na primární a sekundární. Primární příčiny : nedostatečné vylučování kyseliny močové ledvinami, genetické faktory a hlavně nezdravá životospráva (přemíra alkoholu, masa, vnitřností a luštěnin). Sekundární příčiny : některá onemocnění jako je např. leukémie a renální selhání. Nebo některé léky - diuretika.
Dna se manifestuje akutním zánětem kloubu do kterého se ukládá velké množství krystalů kyseliny močové. Nejvíce je postižen palec na noze, koleno nebo hlezno. Dna ovšem může napadnout i jiné klouby a dokonce i ušní lalůčky. Postižený kloub silně bolí, je oteklý, zarudlý, horký a extrémně citlivý. Nemocný může trpět i zvýšenou teplotou, která je vyvolána akutním zánětem.
Akutní záchvat dny nastupuje rychle a obvykle po ránu. V prvních dnech nemocného sužuje silná bolest, která postupně mizí a onemocnění vstupuje do své chronické fáze. Chronická dna se vyznačuje tvorbou tuhých nebolestivých podkožních uzlů různých velikostí. Nejčastěji se vyskytují v okolí kloubu a chrupavek.
Komplikací dny je postižení ledvin. Nejdříve se tvoří písek a kameny a v poslední fázi dochází k ledvinnému selhání. Akutní záchvat dny léčíme klidem na lůžku, dietou, podáváním dostatečného množství tekutin a léků. Léky ordinuje lékař. Používají se nesteroidní antirevmatika, analgetika a colchicin.
Prevencí dny je dieta, která musí být striktně dodržena. Musíme se vyvarovat potravin, které obsahují velké množství purinů (vnitřnosti, maso a masové vývary, zvěřina, luštěniny, kakao) a také vyloučit alkohol. Nemocný by měl také upravit svoji váhu a pravidelně užívat léky (allopurinol).
Přírodní léčba má své pevné místo při léčbě dny. Doporučuji kombinovat přírodní a klasické postupy dohromady. Nemocný z toho bude vždy profitovat. Budeme používat bylinky, potravinové doplňky, akupunkturu, koupele v sirné vodě, bylinné koupele apd. Přírodní léčba dokáže také preventivně působit na funkci ledvin, které bude udržovat v perfektním stavu.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Super Bromelain + Papain (složení proteolytické enzymy) - preparát použijeme u akutního zánětu dny, odstraní zánět kloubu a urychlí jeho hojení. Základní dávkování 3 x denně jednu tabletu nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - preparát přispívá ke správnému metabolismu kyseliny močové, ovlivňuje funkci ledvin, snižuje nadváhu a zlepšuje stav kloubů. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Osteofix Klas (složení glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) - preparát významně vylepšuje stav kloubů, chrupavek a pojiv a snižuje dnavou bolest. Základní dávkování 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek + Petržel preparát přispívá k správné činnosti ledvin. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V boji proti DNĚ lze naprosté většině NEMOCNÝCH doporučit vysoce účinnou kombinaci přírodních preparátů o tomto složení :


AKUTNÍ ZÁNĚT DNY - NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno, LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Osteofix Klas v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem.

CHRONICKÝ ZÁNĚT DNY - NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Osteofix Klas v dávce 1 - 0 - 1 cps. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem a Česnek + Petržel v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
? Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať zlatobýlu, kořen pampelišky, list černého bezu, kořen pýru, kůra vilcacory, nať truskavce a flasch trubkovce.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství III. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu