HEMOROIDY (ZLATÁ ŽÍLA)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 40 let

Přichází do mé poradny pro nepříjemné hemoroidy. Tato nepříjemná choroba ho trápí již několik let. Nyní několikrát hemoroidy krvácely. Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou cévní stěnu v okolí konečníku, polyp na střevu, pálení žáhy a sklony k arterioskleróze.
Doporučuji tento regenerační postup : : Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. s jídlem. Upravuji nemocnému také jídelníček a nabádám ho k fyzické aktivitě.
Již po třech měsících se hemoroidy "zatáhly"a konečník přestal bolet. Trávicí potíže se upravily. Po ročním léčení nebylo po hemoroidech ani památky a krvácení se již neobjevilo. Nemocný pokračuje v preventivní léčbě.

Žena 36 let

Přichází do mé poradny pro hemoroidy a zácpu. Při defekaci hemoroidy vždy bolí a někdy se objeví i epříjemné krvácení. Nemocná také trpí vysokým tlakem, křečovými žilami a obezitou.
Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou cévní stěnu v okolí konečníku, špatný krevní oběh v dolních končetinách, oslabené ledviny a sníženou činnost štítné žlázy. Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno a Betavital v dávce 2 x denně jedna čajová lžička nalačno.
Po půl roce léčby se upravila zácpa a stolice je každý den. Hemoroidy přestaly krvácet a snížila se jejich bolestivost. Nemocná je velmi spokojena, protože shodila dvě kila dolů a v léčbě pokračuje dále.

Hemoroidy

Hemoroidy jsou řitní žilní vměstky lidově zvané také jako zlatá žíla. Můžeme také říci, že jde o cévní onemocnění při, kterém dochází rozšíření žilních struktur, které jsou v okolí dolní části konečníku a řitního kanálu.

Hemoroidy rozdělujeme na vnitřní a zevní. Vnitřní hemoroidy se projevují krvácením a v pozdější době mohou vyhřeznout do řitního kanálu. Na jejich vzniku se většinou podílí dlouhodobá zácpa, nadměrné užívání projímadel, nadváha a nedostatek pohybu. Mohou také vzniknout jako následek cirhózy jater.

Zevní hemoroidy se vyznačují svým charakteristickým tvarem a jsou vidět v okolí konečníku pouhým okem. Projevují se svěděním, bolestivostí a často mohou způsobit velmi bolestivý zánět, který se posléze projeví krvácením. Tyto hemoroidy nejvíce vznikají u lidí se sedavým zaměstnáním.

Oba typy hemoroidů způsobují krvácení. Pokud se objeví světle červená krev spěchejte k lékaři, který většinou aplikuje léky, které zastaví krvácení.

Léčebně se používají koupele, masti a čípky. Důležitá je také úprava stravy ( dostatek vlákniny ), zařazení pohybu a péči o stolici. Při velmi pokročilých hemoroidech, které se již nedají léčebně ovlivnit přistupuje lékař k operaci.

Potravinové doplňky opět sehrávají důležitou roli jak v prevenci tak i léčbě samotné.

HEMOROIDY Z POHLEDU ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Konečník je zadním vývodem ledvin. Tedy je pod nadvládou vodního elementu. Dalším důležitým orgánem, který se podílí na vzniku hemoroidů je slezina. Slezinová čchi udržuje vnitřní orgány ve stabilní poloze a svým tokem brání tomu, aby poklesávaly dolů. Pokud se tato funkce poruší mohou vzniknout hemoroidy. Je potřeba uvést, že ledviny a slezina spolu komunikují. V žilním systému se obyčejně objevuje vlhko a teplo.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Imuno C komplex výrazně podporuje prokrvení cévního systému, působí jako silný antioxidant, působí preventivně proti zhoršení již vzniklých hemoroidů, zabraňuje krvácení, zabezpečuje pevné a propustné žíly a má proti zánětlivý efekt. Základní dávkování : 3 x denně jedna tableta nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital (složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - zlepšuje prokrvení cévního systému, odstraňuje překyselení organismu, brání lomivosti kapilár a udržuje cévní systém v dobré kondici.
  Základní dávkování : 2 x denně jedna čajová lžička nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - chrání organismus proti volným radikálům, posiluje funkci srdce a cévního systému, odstraňuje arteriosklerózu cév a předchází vzniku krevních sraženin.
  Základní dávkování : 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - působí proti překyselení organismu a zajišťuje normální stolici.
  Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek a petržel působí proti arterioskleróze cév a posilují žilní stěnu.
  Základní dávkování 2 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI HEMOROIDŮM LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 před jídlem.

Pokud máte hemoroidy, které krvácí, nepříjemně bolí a k tomu trpíte zácpou mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, Imuno C komplex v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať pohanky, nať mochny husí, plod kaštanu (tinktura), pravý zelený čaj, nať řepíku, nať řebříčku a květ měsíčku. Vhodné jsou také sedací koupele z dubové kůry nebo mléčné obklady z bylinky zvané lnice květel.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing, 1990.
Klasická čínská medicína. Vladimír Ando, Svítání 1995.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu