KAŠEL, ZÁNĚT PRŮDUŠEK (BRONCHITIS)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 42 let
Přichází do mé poradny pro dlouhodobě trvající záchvaty kašle s dušností. Kašel pociťuje jako velmi silný a má při něm bolesti na hrudi.
Irisdiagnostikou zjišťuji chronický zánět průdušek se známkami chronické obstrukční choroby. Dále vidím přetížený cévní systém, nedostatečnou činnost jater a tlustého střeva. Při vyšetření páteře nacházím bloky v hrudní oblasti.
Doporučuji tento regenerační postup : Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem. K tomu nasazuji pitnou kúru z byliny xinyihua v dávce 750 ml nálevu za den. Zevně provádíme dechovou rehabilitaci, masáže páteře a akupunkturu.
Po půlroční léčbě se stav mého klienta významně zlepšil. Záchvaty kašle se zmírnily a dušnost odezněla. Nemocný pokračuje v léčbě dále.

Muž 36 let
Přichází do mé poradny pro potíže s průduškami a kašel. Prodělal zánět průdušek a kašel, který po ATB léčbě ustoupil, ale kašel stále přetrvává. Nejvíce má kašel večer a v noci. Vykašlává žluté sputum a kašel ho velmi vyčerpává.
Doporučuji tento regenerační postup : Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 2 tbl. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 2 – 2 – 2 tbl. nalačno. K tomu nasazuji pitnou kúru z divizny v dávce 750 ml nálevu za den. Zevně provádíme dechovou rehabilitaci a akupunkturu. Po dvou měsících dochází k vymizení kašle. Nemocný je velmi spokojen s výsledkem léčby a pokračuje v preventivní léčbě.

Kašel, zánět průdušek

Kašel, zánět průdušek - akutní zánět průdušek je způsobený většinou virovou nebo bakteriální infekcí. Nemoc začíná v důsledku běžného nachlazení s rýmou a škrábáním v krku. Postupně se přidává kašel, který je v prvních dnech suchý a způsobuje značnou bolestivost na hrudníku. V dalším průběhu onemocnění se kašel mění v produktivní, tedy vlhký, a nemocný již vykašlává žlutě zbarvené sputum. Vše doprovází zvýšené teploty a někdy se také objevují dýchací potíže.
Akutní zánět průdušek (kašel) trvá většinou do deseti dnů. Ohroženou skupinou jsou děti, staří lidé a lidé trpící srdečním onemocněním a astmatem.
Akutní zánět průdušek (kašel) může také po jisté době přejít do chronického stádia. Většinou se tak stane pokud se záněty průdušek opakují velmi často. Sliznice dýchacích cest je díky tomu neustále drážděna zánětem, což usnadňuje průnik infekce. Stěny průdušek se neustále zbytňují a produkují nadměrná množství sekretu, který je stále hůře vykašláván. Kašlání se mění v trvalý stav. Díky chronickému zánětu průdušek se mohou narušit další dýchací funkce. Nemocný může pozorovat dušnost díky nedostatečnému okysličování krve.
Srdeční systém se také přetěžuje a po určitém čase může selhávat. Chronickou bronchitidou nejčastěji trpí kuřáci.
Léčba u akutního zánětu průdušek spočívá v podávání antibiotik, mukolytik, inhalací a v dostatečné hydrataci.
Léčba u chronické bronchitidy spočívá v podávání léků které rozšiřují průdušky, mukolytik, antibiotik, inhalací a v některých případech i kortikoidů.
Přírodní medicína sehrává podpůrnou úlohu při onemocnění zánět průdušek (kašel). Podáváme bylinky, přírodní přípravky a provádíme inhalace a zábaly. Vhodné jsou také homeopatika, akupunktura a dechová rehabilitace. Při chronické bronchitidě je nutná úprava životosprávy.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI SE ZÁNĚTEM PRŮDUŠEK


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Imuno C komplex(složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) - výrazně podporuje léčbu zánětů horních a dolních cest dýchacích, zvyšuje obranyschopnost nemocného, snižuje teplotu a usnadňuje vykašlávání.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital (složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) – podporuje léčbu všech zánětů horních a dolních cest dýchacích. Betavital dodává do organismu důležité vitamíny a minerální látky.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain(složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) - působí proti zánětu dýchacích cest, zkapalňuje hleny, snižuje otok sliznice dýchacích cest, podporuje účinnost antibiotik a urychluje léčbu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek + Petržel působí mírně antibioticky a podporuje léčbu všech zánětů, které se vyskytují v dýchacích cestách.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ZÁNĚTU PRŮDUŠEK LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace u akutního zánětu průdušek: : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex v dávce 2 – 2 – 2 tbl. nalačno a Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem.

Základní kombinace u druhého stádia borelióza: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Balancer Klas v dávce 2 – 1 – 2 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 2 – 2 tbl.

Základní kombinace u chronického zánětu průdušek: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte list jitrocele, květ divizny, kořene omanu, květu černého bezu, květu lípy, nať mateřídoušky, kořen proskurníku, nať plícníku, nať přesličky apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Vnitřní lékařství II. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu