MENOPAUZA (KLIMAKTERIUM – PŘECHOD)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 56 let
Přichází do mé poradny pro potíže v menopauze (menopauza - klimakterium – přechod). Celý život trpěla nepravidelnou a bolestivou menstruací. Ve věku padesáti let u ní nastal přechod (menopauza - klimakterium) a začala mít potíže. Objevily se úzkosti, bolesti hlavy, zvýšené pocení, návaly horka a osteoporóza.
Syntetické hormony při stavu menopauza - klimakterium ji nedělaly dobře a musela vyzkoušet řadu léku.
Obrací se proto na mě s radou o pomoc. Při mém vyšetření zjišťuji vyčerpanou dráhu ledvin a srdce. Pomocí irisdiagnostiky vidím vyhasnuté vaječníky, myom na děloze a několik dalších zdravotních problémů.
Doporučuji tento regenerační postup : Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku. Doporučuji také bylinný čaj z čínských bylinek danggui, shudihuang, fuling, xudan a shanyao v množství 750 ml odvaru za den.
Po několika měsících léčby ustaly problémy se stavem menopauza - klimakterium. Nemocná se opět cítí v dobré kondici a užívá si vnoučat. V léčbě pokračuje dále v udržovacích kúrách.

Žena 47 let
Přichází do poradny pro počínající osteoporózu. Menstruaci má velmi nepravidelnou asi jednou za tři měsíce a blíží se ke stavu menopauza (klimakterium – přechod). Jiné problémy neuvádí. Lékaři ji ze stran osteoporózy pouze sledují.
Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou funkci ledvin a vaječníků. Problémy také vidím v odvápňování bederní páteře a sklony k onemocnění srdce a ateroskleróze.
Doporučuji tento regenerační postup: BLKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a Kličkový olej v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem. Doporučuji také čínské bylinky shudihuang, shanzhuyu, shanyao, fuling, mudanpi, zexie a zhimu. V množství jednoho litru odvaru za den.
Po roční léčbě vymizela menstruace a dostavila se menopauza (klimakterium - přechod), kterou má klientka zvládla bez problémů. Na kontrolním vyšetření se osteoporóza nepotvrdila.
Má klientka pokračuje v udržovací léčbě a je velmi spokojena.

Žena 48 let
Přichází do mé poradny pro potíže s přechodem (menopauza - klimakterium). Trpí neustálými návaly, pocitem horka, více se potí a je psychicky rozrušená. Její lékař navrhuje hormonální léčbu, ale nemocná ji odmítá z důvodů nežádoucích účinků.
Doporučuji tento regenerační postup: Balancer Klas 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem. Po měsíci užívání se zmírnily návaly a pocení. Má klientka v užívání přípravku pokračuje dále.

Menopauza (klimakterium - přechod)

Menopauza (klimakterium - přechod) - je normální tělesný stav, při kterém dochází k útlumu funkce vaječníků a tvorba estrogenu a progesteronu se neustále snižuje. Menstruační cyklus se zastavuje a žena ztrácí schopnost plodnosti.
Klimakterium (menopauza – přechod) nastupuje mezi 45 až 50 rokem životem ženy. Žena v tomto období může pozorovat nepravidelnou menstruaci, která je většinou slabá a krátká a cykly se více prodlužují až menstruace vymizí úplně. Žena prochází řadou hormonálních změn. V poslední době narůstá počet žen které mají během stavu menopauza (klimakterium – přechod) řadu nepříjemných zdravotních problémů. Ne každá žena ovšem pociťuje stejné problémy při stavu menopauza (klimakterium – přechod). Mezi tyto nepříjemné stavy řadíme časté návaly horka, zvýšené pocení, sucho v ústech, zčervenání kůže zejména v obličeji, poruchu spánku, horkost v kostech a časté změny nálad. Dalšími významnějšími zdravotními problémy kterými mohou ženy trpět po menopauze jsou : osteoporóza tzn. řídnutí kostí, sklony k nadváze, zvyšuje se riziko infarktu myokardu, za určitých okolností se také mohou zvýšit hodnoty cholesterolu. Ženy mohou také trpět inkontinencí moči a zvýšeným rizikem zánětů močových cest.
Léčba stavu menopauza (klimakterium – přechod) se pak zaměřuje na potlačení těchto příznaků a zdravotních problémů. Používají se hormonální léky, které ovšem nemusí každá žena tolerovat. Z hlediska přírodní medicíny musíme pomýšlet na podporu funkce ledvin a jater. Pokud se žena rozhodně pro přírodní medicínu, tak účinně pomůže svému organizmu v tomto citlivém období. Máme celou řadu bylinek a přírodních přípravků, které ženě pomohou její zdravotní stav zharmonizovat.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE PŘI STAVU MENOPAUZA / KLIMAKTERIUM

 • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu příznaků v menopauze a efektivně je odstraňuje. Nemá vedlejší účinky a proto je téměř vždy tolerován každou ženou. Tento přípravek je ojedinělý na našem trhu také tím, že podporuje činnost ledvin, jater, srdce a mozku.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) – přípravek podporuje a zmírňuje potíže během menopauzy. Navíc dodává organismu potřebné vitamíny.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek podporuje funkci ledvin a jater. Snižuje riziko srdečně cévních nemocí, snižuje riziko řídnutí kostí a pomáhá při obezitě.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Osteofix Klas ((složení: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) – přípravek podporuje léčbu osteoporózy.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

PŘI STAVU MENOPAUZA (KLIMAKTERIUM) LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ ŽEN DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ:


Základní kombinace:Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.

Pokud máte menopauzu a osteoporózu, mohu doporučit tuto kombinaci: Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem a Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.
Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pro zesílení a urychlení výše navržené terapie při onemocnění ekzém doporučuji současně provést i přírodní detoxikaci organizmu s využitím nápoje z Aloe Vera – bližší informace ZDE

Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při stavu menopauza (klimakterium), které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte květ hluchavky, danggui, plod jeřabiny, list kontryhelu, list šalvěje, list meduňky, nať mateřídoušky, nať přesličky apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu