KŘEČOVÉ ŽÍLY (VARIXY)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 42 let

Přichází do mé poradny pro potíže s křečovými žilami. Podstoupila několik operací a potíže se stále vracejí. Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou funkci ledvin, arteriosklerózu cév, nedostatečný žilní oběh v dolních končetinách a sklony k cévní mozkové příhodě.
Doporučuji tento regenerační postup : Imuno C komplex v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, LKVB6 v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem a odvar z čínských bylin honghua, taoren a huangqin v dávce jednoho litru za den.
Po půl roce léčby se její křečové žíly již nezhoršily. Subjektivně stav hodnotí jako velmi dobrý a v léčbě pokračuje dále.

Žena 45 let

Přichází do mé poradny pro potíže s křečovými žilami. Od svého porodu, kdy se poprvé objevily má neustálé potíže. Při chůzi pociťuje bolestivost dolních končetin, které snadno otékají. Stěžuje si také na noční křeče v lýtkách. Chce vyzkoušet přírodní léčbu, protože se chce vyhnout operaci.
Irisdiagnostikou zjišťuji nedostatečný žilní oběh v dolních končetinách, artrózu kolen, zácpu a sklony k ischemické chorobě srdce.
Doporučuji tento regenerační postup : Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno, Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno, tinkturu z pupenů kaštanu v dávce 3 x 25 kapek a čaj z jerlínu.
Po roční léčbě odezněly bolesti a otoky dolních končetin, které se nyní už neobjevují. Operaci zatím nemusela podstoupit, protože lékaři konstatovali zlepšení. V léčbě pokračuje dále.

Křečové žíly

bychom mohli definovat jako viditelně naběhlé kroutící se žíly různého průsvitu. Velmi často jsou postiženy povrchové žíly dolních končetin. Za normálních okolností je krev odváděna z dolních končetin nahoru směrem k srdci několika mechanismy : sací silou srdce, přítomností chlopní v žilách, pohybem svalů na dolních končetinách při chůzi a dechovými pohyby bránice. Nejdůležitější úlohu sehrávají žilní chlopně, které zamezují krvi vracet se zpět do dolních končetin (zpětný reflux). Při poškození funkce žilních chlopní se krev vrací do dolních končetin, kde se hromadí a zvyšuje tak žilní tlak. Svoji úlohu zde sehrává i pružnost žilní stěny, která často bývá nedostatečná a křečová žíla je na světě. Tímto chronickým onemocněním žilního systému trpí nejvíce ženy.
K rizikovým faktorům, které se podílí na vzniku varixů patří : dědičné dispozice, těhotenství, obezita, dlouhodobé stání nebo sezení, hormonální léčba, vysoký krevní tlak, kouření, nedostatek vlákniny, zácpa a nedostatek vitamínu C.

Křečové žíly jsou zdravotně i kosmeticky nepříjemnou záležitostí. Na menších žilách mají křečové žíly podobu namodralé až načervenalé sítě jemných metliček. Větší křečová žíla má pak uzlovitou podobu nafialovělé barvy. Pokročilé křečové žíly mohou být postiženy ekzémy, záněty, trombózami nebo bércovými vředy.

Lidé trpící varixy mají už po krátkém stání unavené a oteklé nohy, cítí bolest v dolních končetinách a často mají noční křeče. Křečové žíly můžeme léčebně ovlivnit operační technikou. O vhodnosti metody rozhoduje cévní lékař. Medikamentózní léčba je zaměřena na látky přírodního a syntetického původu. Je škoda, že většina nemocných se již dále nezajímá o změnu životního stylu. Stravu je vhodné obohatit o vlákninu, vitamíny, bioflavonoidy, rutin a antioxidanty. Velmi prospěšná je pohanka, zelenina, citrusové ovoce, luštěniny, těstoviny, celozrnné pečivo, rýže a červená řepa. Vyvarovat bychom se měli tabákových a alkoholických výrobků a potravin, které obsahují skryté tuky a cukry. Jsou to sušenky, šlehačka, dorty, koláče a podobné výrobky. Je vhodné také omezit sůl, smažená jídla a konzervované potraviny.

Prospěšné jsou také střídavé koupele v teplé a studené vodě. Důležitý je i pohybový režim např. jízda na kole, plavání či chůze, protože napomáhají cirkulaci krve v dolních končetinách a příznivě tak působí na celkovou kvalitu žil.

Nesmíme zapomenout na poctivé používání elastických bandáží nebo elastických punčoch a kvalitních bot. Úlevu nám také přinese změna polohy dolních končetin (zvýšená poloha).

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Imuno C komplex (složení vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) - výrazně podporuje prokrvení cévního systému dolních končetin, působí jako silný antioxidant, působí preventivně proti zhoršení již vzniklých křečových žil, zabezpečuje pevné a propustné kapiláry, odstraňuje únavu a otoky dolních končetin a má proti zánětlivý efekt.
  Základní dávkování 3 x denně jedna tableta nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital (složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - zlepšuje prokrvení cévního systému dolních končetin, odstraňuje překyselení organismu, brání lomivosti kapilár a působí proti vzniku volných radikálů.
  Základní dávkování : 2 x denně jedna čajová lžička nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - chrání organismus proti volným radikálům, posiluje funkci srdce a cévního systému, odstraňuje arteriosklerózu cév a předchází vzniku krevních sraženin.
  Základní dávkování 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain (složení proteolytické enzymy z ananasu a papáje)- působí proti zánětu žil, udržují normální hustotu krve a působí proti otoku končetiny.
  Základní dávkování 2 x denně jedna tableta nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - působí proti arterioskleróze cévního systému, působí proti překyselení organismu a zajišťuje normální stolici.
  Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI KŘEČOVÝM ŽILÁM LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno.

Pokud máte křečové žíly s otoky končetin: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno.

Pokud máte křečové žíly komplikované křečemi dolních končetin, arteriosklerózou cév a zácpou : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex 1 - 0 - 1 tbl. nalačno, Betavital 2 x denně jedna čajová lžička nalačno a LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte : plod kaštanu ve formě tinktury, list gingo ve formě tinktury nebo doplňku Quatro Klas, květ jerlínu, květ měsíčku, plod černého rybízu a květ arniky.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990.
Pharma News č. 5 / 2005.
Praktická angiologie. Vladimír Puchmayer a Karel Roztočil, Triton 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu