AKNÉ


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 23 let

Přichází do mé poradny s problematickou kůží. Akné se jí poprvé objevilo v pubertě. Nyní se jí akné, ale zhoršuje. Nejvíce má postižený obličej a horní část zad. Vyzkoušela mnoho mastí, kortikoidů a změnila i hormonální antikoncepci. Nic nepomáhá. Irisdiagnostikou zjišťuji nedostatečnou funkci tlustého střeva, přetížený lymfatický systém, hormonální dysbalanci, onemocnění jater a překyselení organismu.
Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 1 - 2 cps. nalačno, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a odvar z čínských bylinek jinyinhua, yejuhua, zihuadiding, pugongying a lianqiao v dávce 750 ml za den. Za měsíc po aplikaci terapie se mé klientce akné významně zhoršilo. Toto zhoršení trvalo jeden měsíc a pak nastal zlom. Pleť se vyčistila a akné zcela zmizelo. Nyní je stav uspokojivý a léčba pokračuje dále.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Muž 28 let

Přichází do mé poradny pro silné akné. Kožní projevy má od puberty a v současnosti se mu velmi zhoršují. Akné má na obličeji a na zádech ve formě větších a nehojících se vředů. Vyzkoušel mnoho léčebných postupů a nic nepomohlo. Nyní je na tom psychicky velmi špatně. Irisdiagnostikou zjišťuji plísně ve střevech, nedostatečnost ledvin a jater, přetížený kožní systém a sklony k astmatu.
Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 2 tbl. před jídlem, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 1 - 2 cps. nalačno, Gotukola v dávce 3 x 20 kapek a houbu Lingzhi (na podporu jater a ledvin) v dávce 750 ml odvaru za den. Zevně doporučuji koupel v sirném pramenu a baňkovaní. Po roční léčbě vymizelo akné na obličeji. Na zádech ještě přetrvává. Klient pokračuje v léčbě dále a psychické chmury jsou ty tam.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Akné neboli trudovina

je kožní onemocnění, které vzniká na podkladě zánětu mazové žlázy. Akné se projevuje nejčastěji u dospívající mládeže, ale objevuje se také v dospělém věku.
Akné vyvolávají hormonální změny (zvýšení testosteronu) a určité vrozené dispozice. To má za následek podráždění mazových žláz, které vytvářejí větší množství mazu. Vyšší produkce rohoviny na konci mazové žlázy zabrání odchodu mazu. Tím se mazový váček zvětší, až se maz objeví na povrchu a chemickou reakcí se stane viditelným v podobě černé tečky. Tato směs mazu a rohoviny se může zanítit a vytvořit tak rozsáhlé hnisající a jizvící se projevy.
Nejvíce bývá postižen obličej, hrudník a horní část zad. V dospělosti většinou akné mizí. Akné představuje pro mladistvé především psychickou zátěž a při chybném léčení může vést ke zjizvení nejen kůže, ale také duše.

Jak akné léčit. Předem chci upozornit, že nějaký ten pupínek je v pubertě normální a nemusíme se více znepokojovat. Pokud jsou projevy akné silné a hlavně pokud přetrvávají i v dospělosti musíme vážně pomýšlet jak s nemocí zatočit.
Většina z nás vyhledá kožního lékaře, který doporučí nejvhodnější léčbu. Ženy mají tu výhodu, že se mohou spolehnout také na hormonální antikoncepci, která pokud je zvolena správně může značně ulevit od kožních problémů.
Někdy, ale léčba není úspěšná. A co tedy dělat. V tomto případě doporučuji zahájit přírodní léčbu pomocí potravinových doplňků a bylinek. Vhodná je také dieta a dostatek vlákniny. Vždy je nutné podpořit činnost tlustého střeva, jater a ledvin.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - úpreparát silně detoxikuje a čistí organismus, regeneruje játra a posiluje ledviny, odstraňuje toxické látky z našeho střeva a hlavně působí proti akné. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - preparát vyrovnává hladiny hormonů v organismu, působí jako antioxidant, vylepšuje stav kůže a zabraňuje akné. Základní dávkování 2 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super acidophilus plus šest miliard (složení probiotické kultury) - preparát působí blahodárně na střevní systém, osidluje naše střeva prospěšnými bakteriemi a tím pomáhá kožnímu systému. Základní dávkování 3 x denně jedna kapsle nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI AKNÉ LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno.

Pokud máte akné s komplikacemi mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno a Kličkový olej v dávce 1 - 0 - 1 cps. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať truskavce, kořen pampelišky, list kopřivy, list macešky, nať pýru, nať zemědýmu, nať karbince a květ měsíčku.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu