LUPÉNKA (PSORIÁZA)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 32 let
Přichází do mé poradny pro těžké onemocnění lupénka. Léčí se již několik let neúspěšně medikamentózní cestou. Lupénka se jí poprvé objevila před sedmi roky. Je zoufalá a protože pracuje s lidmi má i občasné deprese ze svého onemocnění lupénka.
Irisdiagnostikou zjišťuji velmi špatnou činnost jater, plísně v tlustém střevu, poruchy v lymfatickém systému a sklony k migréně.
Doporučuji tento regenerační postup : Ravit v dávce 3 x denně jednu polévkovou lžíci nalačno, LKVB6 v dávce 3 x denně jednu tabletu před jídlem a odvar z čínských bylinek jinyinhua, yejuhua, zihuadiding, pugongying a lianqiao v množství jednoho litru za den.
Upravuji nemocné jídelníček.
Po dvou měsících léčby onemocnění lupénka nastalo výrazné zhoršení její nemoci, které přetrvávalo asi dva měsíce. Za dalších šest měsíců došlo k zásadnímu příznivému zvratu v léčbě onemocnění lupénka. Lupénka začala velmi rychle mizet. V současné době je toto onemocnění pod kontrolou. Lupénka jí zmizela z dolních končetin, zad a horních končetin a přetrvává ještě ve vlasové časti pokožky.

Muž 42 let
Přichází do mé poradny s diagnózou lupénka. Již několik let trpí tímto špatně ovlivnitelným onemocněním lupénka. Největší rozsev ložisek má na horních a dolních končetinách. V poslední době pozoruje zhoršení onemocnění lupénka.
Irisdiagnostikou zjišťuji přetížení v sektoru kůže, oslabenou činnost jater, imunitní znaky, lehký zánět kloubů a poruchu metabolismu tuků. Akupunkturní test vykazuje vyčerpanou dráhu plic a jater.
Doporučuji tento regenerační postup: Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, a Ravit v dávce 2 x denně jednu polévkovou lžíci nalačno. K tomu odvar z kořene pampelišky a pýru v množství 750 ml za den.
Po půlroční léčbě onemocnění lupénka dochází k významné změně. Ložiska onemocnění lupénka se postupně zmenšily a na dolních končetinách se vyskytují jen sporadicky.
Můj klient i kožní lékař jsou spokojeni.

Lupénka (psoriáza)

Lupénka (psoriáza) -je kožní onemocnění, které zřejmě vzniká na základě autoimunitních procesů v organismu. Na výskytu onemocnění lupénka se také podepisuje dědičnost, stres, prodělaná infekční onemocnění, některé léky apd. Z hlediska přírodní medicíny se nejčastěji příčina onemocnění lupénka nalézá uvnitř našeho organismu (v játrech) a souhrou několika faktorů se pak projeví.
Lupénka se projevuje drobnými červenými skvrnami, které postupně splývají ve větší ložiska, která jsou pokryty stříbřitými šupinkami.
Ložiska lupénky mohou svědit a mít různou velikost a různý tvar.
Lupénka se nejčastěji objevuje na kolenou, loktech, na zádech a na hlavě. Nebývají ušetřeny také horní a dolní končetiny. Místa na kterých jsou ložiska lupénky mohou v určitých případech také nepříjemně hnisat.
Lupénka doprovází i některá kloubní onemocnění.
Léčba onemocnění lupénka je svízelná a dlouhodobá. Používají se různé masti, kortikoidy, sirné koupele, UV záření apd. Nemocným pomáhá také pobyt u moře.
Vždy je vhodné doplnit současnou léčbu o postupy přírodní medicíny. Zde nabízejí pomoc bylinky, přírodní přípravky, dietní opatření a řízené relaxace.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ONEMOCNĚNÍM LUPÉNKA


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu onemocnění lupénka. Zlepšuje funkci jater, ledvin a střeva. Výtečně detoxikuje a vyrovnává funkce (zejména hormonální) organismu. Při léčbě lupénky nesmí Balancer Klas chybět.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super acidophilus plus šest miliard (složení: probiotické kultury) – přípravek působí proti plísním a kvasinkám. Odstraňuje kožní problémy a podpůrně přispívá k léčbě onemocnění lupénka.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek podporuje funkci ledvin a jater. Díky svým metabolickým účinkům podporuje léčbu onemocnění lupénka.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ONEMOCNĚNÍ LUPÉNKA LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ:


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 – 1 – 1 cps. nalačno.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pro zesílení a urychlení výše navržené terapie při onemocnění ekzém doporučuji současně provést i přírodní detoxikaci organizmu s využitím nápoje z Aloe Vera – bližší informace ZDE

Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při onemocnění lupénka, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte květ měsíčku, kořen sarsaparily, nať zemědýmu, kořen lopuchu, list kopřivy, houbu lingzhi, nať truskavce, nať přesličky, kořen pýru atd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Praktický slovník medicíny 6 vydání. Martin Vokurka a Jan Hugo, Maxdorf 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu