MIGRÉNA (BOLESTI HLAVY)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 30 let

Přichází do mé poradny pro dlouhodobé bolesti hlavy. Bolest ji sužuje pět let. V minulosti měla bolesti jen občas a malé intenzity. V posledních měsících se potíže zhoršily. Hlava jí bolí skoro každý den. Často i zvrací a bolesti trvají více dnů. K lékaři nechce jít, protože se bojí nejhoršího.
Irisdiagnostikou zjišťuji nedostatečné prokrvení hlavy a sníženou činnost žlučníku a ledvin. Dále vidím oslabení tlustého střeva ve smyslu špatného osídlení prospěšnými bakteriemi. Diagnóza tedy zní migréna.
Navrhuji tento regenerační postup : LKVB6 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Betavital 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, čaj na pití z čínských bylin ve složení tianma, fuling, huangqi, zhizi, shijueming a huainiuxi v dávce jednoho litru odvaru za den, Yanhusuo prášek 3 x denně 5 gramů a Super acidophilus plus šest miliard 1 - 0 - 1 cps. nalačno.
Léčbu ponecháváme půl roku. Za tuto dobu jsme dosáhli velkých pokroků. Hlava bolí jen jedenkrát do měsíce. Zvracení a nevolnosti zcela vymizely. Bolest hlavy po hodině odeznívá, bez použití analgetik. Prognóza je velmi dobrá.

Žena 18 let

Přichází do mé poradny pro kruté a nesnesitelné bolesti hlavy, kterými trpí od dětství. Nyní se bolesti zhoršují a při menstruaci se stávají nesnesitelnými. Velmi často zvrací a má průjem.
Irisdiagnostikou zjišťuji špatné prokrvení hlavy a mozku, zhoršenou činnost jater a žlučníku, vaječníkovou cystu, překyselený žaludek a chybějící počet červených krvinek.
Navrhuji tento regenerační postup : Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Quatro Klas v dávce 1 - 0 - 0 tbl. před jídlem. Vše doplňuji bylinným čajem o tomto složení : huangqin, baishao, danggui, chuanxiong, shudihuang a xudan. Doporučuji také akupunkturní ošetření a masáže. Po roční léčbě ustaly bolesti hlavy, které se nyní objevují jednou za měsíc při menstruaci. Nemocná již nezvrací a nemá průjem. Zlepšila se jí také vitalita a chuť do života. S léčbou je velmi spokojena a pokračuje v ní dále.

Migréna

je bolestivé onemocnění hlavy, která postihuje více ženy než muže. Záchvat migrény někdy začíná tzv. prodromální fází tj. několik hodin či dnů před vlastní bolestí hlavy. Nemocný může pociťovat velkou únavu nebo naopak euforii, může mít velkou chuť na poživatiny či nadměrně zívat. To může vést až k " auře" což je abnormální pociťový vjem, který zahrnuje záblesky světla, cítění pachů nebo zrakové přeludy. To vše může nastat několik hodin před vlastním záchvatem, ale také nemusí. Proto dělíme migrénu na klasickou s aurou a obecnou bez aury. Samotný průběh migrény je pak velice silný. Provází ho zdrcující bolest hlavy, která může trvat hodiny až dny. Bolest je tak silná, že nemocní nejsou schopni jasně myslet a obvykle nemohou pracovat. Migrény jsou často spojeny s nauzeou a se zvracením.
Příčina migrény není zcela odhalena. Na vyvolání této choroby se podílí více činitelů. Můžete se setkat s názorem, že migrénu vyvolává stres, potravinová alergie, špatné počasí, prudké světlo nebo alkohol. Musíme také vzít do úvahy dědičnost a dispozici k onemocnění. Klasická medicína v tom nemá také jasno. Vytvořila si dokonce kategorie příčin, kde jednou obviňuje cévní systém mozku, výkyvy hladin serotoninu, špatnou agregaci krevních destiček, ze kterých se uvolňuje již zmíněný serotonin, až po samotnou poruchu mozkového parenchymu.
Léčba migrény představuje užívání léků. Můžeme vybrat jen některé lékové skupiny : analgetika, nesteroidní antiflogistika, námelové alkaloidy, antiepileptika, antidepresíva apod. Neustále se vyvíjejí nové a nové léky. Přírodní terapeut musí zhodnotit stav tlustého střeva, zda nedochází k bujení nebezpečných plísní a nebo k zahnívání potravy. Pak je důležité vyšetřit játra, žlučník, ledviny a žaludek. Tyto orgány jsou nejvíce odpovědny za migrénu. Nesmíme také zapomenout na vyšetření krční páteře a hormonálního systému.
Vždy radím dodržujte správný jídelníček, relaxujte a pravidelně cvičte (jóga, taiči). Výborná je i akupunktura, bylinky, reflexní terapie, masáže, baňkování a používaní potravinových doplňků.

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S PROBLÉMY S MIGRÉNOU

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - podporuje léčbu migrény, působí jako antioxidant, uklidňuje organismus, působí proti stresu, harmonizuje hormonální systém a dodává vitalitu. Základní dávkování 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - podporuje léčbu migrény, snižuje bolest hlavy, harmonizuje trávicí ústrojí a odstraňuje překyselení organismu. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Quatro Klas (složení vitamín E, ženšen, gingo biloba a koenzym Q10) - zlepšuje cévní prokrvení mozku, působí jako antioxidant, snižuje bolestivost hlavy a dodává energii. Základní dávkování 2 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital ((složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - zlepšuje stav cévního systému, brání překyselení organismu, uklidňuje žaludek, dodává potřebné vitamíny, minerály a enzymy do organismu a zlepšuje krevní obraz. Základní dávkování 2 x denně jedna čajová lžička nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

V BOJI PROTI MIGRÉNĚ LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: LKVB6 v dávce 1 - 1 - 2 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem.

Pokud máte migrénu s komplikacemi mohu doporučit: LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, a Quatro Klas v dávce 1 - 1 - 0 tbl. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
Pro zesílení a urychlení výše navržené terapie doporučuji při MIGRÉNĚ současně provést i PŘÍRODNÍ DETOXIKACI ORGANIZMU s využitím nápoje z Aloe Vera
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte : list kopretiny řimbaby, nať levandule, nať třezalky, kořen kozlíku, květ bělotrnu, plod kaštanu, nať sporýše, kořen pampelišky, tianma, duzhong, fuling, zhizi, chaihu a longdancao.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Léky, drogy, jedy. Trevor Stone a Gail Darlingtonová, Academia 2003

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu