MONONUKLEÓZA


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 32 let
Přichází do mé poradny s diagnózou mononukleóza. Před třemi měsíci byl hospitalizován na infekčním oddělení, kde mu byly zjištěny protilátky proti EBV. Nyní se cítí unavený, má zvýšené jaterní testy a zvětšené uzliny v oblasti krku. Užívá hepatoprotektiva.
Irisdiagnostikou zjišťuji prodělané infekční onemocnění, chudokrevnost a poškozenou činnost jater.

Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 – 1 – 2 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a Imuno C komplex v dávce 1 – 0 – 1 tbl. nalačno. K tomu nasazuji odvar z houby Lingzhi v množství 750 ml za den.
Po půlroční léčbě odezněla únava a zmizely zvětšené uzliny. Vyšetření krve neodhalilo žádné patologické odchylky.
Nemocný je velmi spokojen a pokračuje v udržovací léčbě dále.

Žena 35 let
Přichází do mé poradny pro únavu a často se opakující záněty horních cest dýchacích. Před čtyřmi roky prodělala onemocnění mononukleóza, která nebyla včas zaléčená. Nyní se její zdravotní stav zhoršuje a má časté pracovní neschopnosti.
Irisdiagnostikou zjišťuji prodělané infekční onemocnění, poškozenou činnost jater, dysbiózu střevní, oslabený lymfatický systém a imunitní systém.
Akupunkturní vyšetření odhalilo vyčerpanou dráhu jater a žaludku.
Doporučuji tento regenerační postup: Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno. K tomu nasazuji pitnou kúru z byliny Lingzhi v množství 750 ml odvaru za den. Zevně aplikujeme moxu 36. bodu žaludku.
Po sedmi měsících léčby nepozoruje nemocná únavu a vyčerpanost. Byla jen jednou nemocná (chřipková epidemie).
Má klientka je velmi spokojena a v léčbě pokračuje i dále.

Infekční mononukleóza

Infekční mononukleóza - je virové akutní onemocnění, které se projevuje zvýšenou teplotou, angínou a zvětšením uzlin. Naše játra a slezina se zvětšují a v krvi nacházíme patologii bílé krevní řady. Mononukleóza se přenáší nejčastěji slinami (někdy se uvádí jako nemoc z líbání). Za původce onemocnění infekční mononukleóza můžeme označit virus Epsteina-Barrové (EBV).
Inkubační doba onemocnění mononukleóza je 2 až 6 týdnů.
U nemocných onemocněním mononukleóza pozorujeme horečku, silné angíny a zduření krčních lymfatických uzlin. Někdy může dojít ke zvětšení jater a sleziny.
Komplikace onemocnění mononukleóza se mohou projevovat u 5 % nemocných. K nejvážnějších patří zánět mozkových blan, ruptura slezina, autoimunitní hemolytická anémie, myokarditis atd.
Diagnostika onemocnění infekční mononukleóza se stanoví průkazem specifických protilátek v krvi. Léčebně se používají léky typu Aciklovir a v některých případech kortikoidy. Nutná je především úprava životosprávy, dieta a klid na lůžku.
Přírodní medicína opět nabízí pomocnou ruku při onemocnění mononuklóza.
Bylinky a přírodní přípravky podporují náš imunitní systém, aby se uměl lépe vypořádat s infekcí. Přírodní přípravky také silně chrání játra a další orgány. Jejich používáním si zajistíte správně fungující lymfatický systém. Při onemocnění mononukleóza mohu přírodní přípravky jednoznačně doporučit.


PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ONEMOCNĚNÍM MONONUKLEÓZA


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Super Bromelain + Papain (složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek moderuje imunitní systém a jeho užívání je vhodné při akutních projevech onemocnění mononukleóza. Podporuje funkci sleziny.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital(složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) – výrazně podporuje léčbu mononukleózy, chrání játra a povzbuzuje imunitní systém. Stabilizuje funkci sleziny.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek stabilizuje po prodělané mononukleóze funkci jater, podporuje regeneraci jater. Zabraňuje vzniku únavového syndromu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ONEMOCNĚNÍ MONONUKLEÓZA LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, LKVB6 v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Zesílená kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Betavital 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a Imuno C komplex v dávce 1 – 0 – 1 tbl. nalačno.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat při onemocnění monokleóza jsou bylinkové čaje. Preferujte kořen třapatky, kořen eleuterokoku, huangqi, houbu lingzhi, nať truskavce, květ měsíčku, semeno ostropestřce, plod klanoprašky apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Manuál infekčních nemocí, Vladko Poljak, Ivo Krč a Jiří Ehrmann. Solen 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu