NÍZKÝ KREVNÍ TLAK (HYPOTENZE)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

Nízký krevní tlak

Nízkým krevním tlakem rozumíme naměřené hodnoty tlaku, které jsou dlouhodobě pod 90 / 60 mm Hg. Nízký krevní tlak má za následek snížené prokrvení tkání a orgánů lidského těla.

Na vzniku nízkého tlaku se podílí mnoho faktorů : celková stavba těla (štíhlí a hubení lidé mívají většinou nízký tlak), nervové vyčerpání, dlouhodobé stání, dlouhodobé upoutání na lůžko, srdeční choroby (aritmie), onemocnění žil, neurologické choroby, infekční choroby, dehydratace, průjmy, zvracení, těhotenství, krvácení a některé léky (proti vysokému tlaku, močopudné léky nebo léky na léčbu psychických problémů).

Ve většině případů si nízký tlak nikterak neuvědomíme. Nejčastějšími potížemi jsou závratě a náchylnost ke kolapsu po ranním vstávání. Všeobecnými znaky nízkého krevního tlaku mohou být také : potivost, pocity hladu, citlivost vůči změnám počasí, omezená výkonnost, poruchy zraku, špatná koncentrace a sklon k závratím a náhlým výpadkům vědomí při změně polohy - vstávání ze sedu či lehu (ortostatický kolaps). Akutní pokles krevního tlaku / krvácení nebo náhlá srdeční slabost / patří do rukou lékaře, který ihned zahájí příslušnou léčbu.

Při prevenci nízkého krevního tlaku bychom měli dodržovat určitá pravidla, které budou posilovat oběhový systém. Upravte vaši životosprávu a dopřejte si dostatečný spánek, sportujte a nezapomínejte na dostatečný pitný režim a to hlavně u starších lidí. Snažte se naučit relaxovat nebo zkuste cvičit jógu a taiči. Velmi vhodná je pro váš organismus střídavá sprcha ( horká a studená voda po dobu několika minut ), také nezapomínejte na tzv. kartáčování pokožky po koupeli. Ze své praxe vám mohu vřele doporučit některé masážní praktiky a akupunkturu.
Nesmíte také zapomínat na často opomíjené potravinové doplňky.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :

 • Quatro Klas (složení vitamín E, ženšen, gingo biloba a koenzym Q10) - upravuje krevní tlak, podporuje energii organismu, působí tonizačně na cévní systém, odstraňuje únavu a závratě, má silný antioxidační efekt, podporuje prokrvení organismu, zvyšuje přívod kyslíku a živin do tkání, snižuje stres a podporuje koncentraci organismu.
  Základní dávkování : 2 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Multivitamíny + minerály + enzymy doplňují potřebné vitamíny, minerální látky a enzymy, které podporují a zajišťují potřebné biochemické pochody v organismu a tím přispívají k doplňkové léčbě nízkého krevního tlaku.
  Základní dávkování : 2 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Imuno C komplex (složení vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) - výrazně podporuje prokrvení cévního systému, působí jako silný antioxidant, zabezpečuje pevné a propustné kapiláry, odstraňuje únavu a stres, významně podporuje obranyschopnost organismu.
  Základní dávkování : 2 x denně jedna tableta nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital (složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - zlepšuje prokrvení cévního systému, odstraňuje překyselení organismu, brání lomivosti kapilár a působí proti vzniku volných radikálů.
  Základní dávkování : 2 x denně jedna čajová lžička nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - chrání organismus proti volným radikálům, zvyšuje fyzickou a duševní výkonnost, posiluje funkci srdce a cévního systému.
  Základní dávkování : 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

V BOJI PROTI NÍZKÉMU KREVNÍMU TLAKU LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: Quatro Klas v dávce 1 - 1 - 0 tbl. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 - 0 - 1 tbl. nalačno.

Pokud máte nízký krevní tlak se "studenými" končetinami mohu doporučit: Quatro Klas v dávce 1 - 1 - 0 tbl. před jídlem, Imuno C komplex v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno.

Pokud máte nízký tlak a závrať mohu doporučit tuto kombinaci : Quatro Klas v dávce 1 - 1 - 0 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Multivitamíny + minerály + enzymy v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte list rozmarýny, nať karbince, list ginga, nať karbince, kořen eleuterokoku a maté.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Hemoroidy, křečové žíly, infarkt. Jiří Janča, Jiří Štangl a Jos. A. Zentrich, Fontána 1996

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu