OSTEOPORÓZA (ŘÍDNUTÍ KOSTÍ)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 47 let
Přichází do poradny s počínajícími příznaky onemocnění osteoporóza. Menstruaci má velmi nepravidelnou, asi jednou za tři měsíce, a blíží se k menopauze. Jiné problémy neuvádí.Lékaři ji ohledně onemocnění osteoporóza pouze sledují.
Irisdiagnostikou zjišťuji oslabenou funkci ledvin a vaječníků. Problémy také vidím v odvápňování bederní páteře a sklonech k onemocnění srdce a ateroskleróze.

Doporučuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno a Kličkový olej s vitaminy v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.
Doporučuji také čínské bylinky shudihuang, shanzhuyu, shanyao, fuling, mudanpi, zexie a zhimu v množství jednoho litru odvaru za den.
Po roční léčbě vymizela menstruace a dostavila se menopauza, kterou má klientka zvládla bez problémů. Na kontrolním vyšetření se osteoporóza nepotvrdila.
Má klientka pokračuje v udržovací léčbě a je velmi spokojena.

Žena 52 let
Přichází do mé poradny pro onemocnění osteoporóza. Onemocněním osteoporóza trpí tři roky. První známky nemoci osteoporóza se objevily v menopauze.
V poslední době pozoruje bolesti a horkost v kostech. Značně se jí také omezila hybnost páteře. Trpí návaly, podrážděností a vysokým krevním tlakem.
Medikuje léky proti onemocnění osteoporóza, ale zatím léčebný efekt nepozoruje.
Irisdiagnostikou zjišťuji zhoršený metabolismus kostí, porózu bederní páteře, lehký zánět kloubů, arteriosklerózu cév a oslabené ledviny. Akupunkturní test prokazuje vyčerpání¨na dráze ledvin a slinivky – sleziny.
Doporučuji tento regenerační postup: Balancer Klas v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 1 cps. před jídlem a LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem.
Po půl roční léčbě odezněla bolest a horkost v kostech, zmírnili se bolesti kloubů, vymizely návaly a podrážděnost. Krevní tlak se stabilizoval na normální hodnoty. Při vyšetření bylo shledáno zlepšení stavu kostí.
Nemocná pokračuje v léčbě dále a je velmi spokojena. Prognózu jejího zdravotního stavu vidím jako příznivou.

Osteoporóza (neboli řídnutí kostí)

Osteoporóza (neboli řídnutí kostí) - - je velmi časté onemocnění zejména žen vyššího věku. Věk, ale v poslední době nehraje tak významnou roli a osteoporóza se začíná objevovat i v mladší populaci.
Osteoporóza je metabolické onemocnění skeletu člověka. Osteoporóza se projevuje se úbytkem organické a minerální složky.
Řídnutí kostí (osteoporóza) se objevuje zejména u žen v menopauze z důvodů poklesu a chybění estrogenů. Dále se osteoporóza může objevit po odstranění vaječníků, při špatném vstřebávání vápníku, fosforu, vitamínu D a jiných vitamínů či minerálních látek, při dlouhodobé nečinnosti pohybové soustavy (znehybnění končetiny díky sádrovému obvazu nebo u dlouhodobě ležících nemocných), při déle trvající léčbě kortikoidy.
Na vzniku onemocnění osteoporóza se také mohou podílet některá onemocnění jako např. jaterní onemocnění, myelom, onemocnění ledvin, cukrovka či endokrinní poruchy.
Jak již jsem naznačil, řídnutí kostí (osteoporóza) může začínat i v mladším věku. Je to díky tomu, že nemáme dostatek pohybu a naše strava není kvalitní. Osteoporóza se projevuje častými zlomeninami kostí (krček stehenní kosti, obratel, zápěstí apd.). Osteoporóza je také provázena častými bolestmi hrudní nebo bederní páteře.
Léčba onemocnění osteoporóza je pak vedena v suplementaci vitamínů a minerálních látek. Dále se podávají hormonální léky a někdy i anabolika. Nezastupitelnou roli však hraje pohybová aktivita a vhodná rehabilitace.
Přírodní medicína klade důraz na používání bylinek, přírodních přípravků, reflexní terapie a akupunktury. Vždy je nutné volit správnou skladbu potravin.


PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ONEMOCNĚNÍM OSTEOPORÓZA

  • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek obsahuje fytoestrogeny a další účinné látky, které zamezují a léčí onemocnění osteoporóza.
    Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

  • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek harmonizuje metabolismus a zlepšuje pH organismu. LKVB6 zabraňuje zhoršování onemocnění osteoporóza.
    Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

  • Osteofix Klas (složení: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) – preparát významně vylepšuje stav kloubů, chrupavek a pojiv. Dodává tělu potřebné minerální látky a regeneruje kosterní soustavu, působí proti onemocnění osteoporóza.
    Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

V BOJI PROTI ONEMOCNĚNÍ OSTEOPORÓZA LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem , LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem. Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při onemocnění osteoporźa, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte danggui, plod jeřabiny, kořen pampelišky, nať přesličky, nať kontryhelu a kořen jamu.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství III. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu