PROSTATA - BHP – BENIGNÍ HYPERPLAZIE PROSTATY


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 53 let
Přichází do mé poradny pro potíže s orgánem prostata. Trpí již asi dva roky častým močením a to zejména v noci. V poslední době se potíže zhoršují a při močení pozoruje bolesti. Navštívil již lékaře, který mu provedl vyšetření a doporučil léčbu orgánu prostata. Léky užívá půl roku, ale není spokojen.
Irisdiagnostikou zjišťuji benigní hyperplazii prostaty, zánět močových cest, cystu na ledvině a degenerativní změny kloubů. Akupunkturní test vykazuje vyčerpání na dráze ledvin a močového měchýře.

Doporučuji tento regenerační postup : Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 1 cps. před jídlem a Ravit v dávce 2 x denně jednu polévkovou lžíci. K tomu nasazuji nálev z celíku zlatobýlu v dávce 750 ml za den.
Po půlroční léčbě pozoruje značné zlepšení. Bolesti při močení již nemá a frekvence častého močení se snížila na minimum. Léčbu si pochvaluje a pokračuje v preventivní kúře.

Muž 58 let
Přichází do mé poradny pro dlouhodobé problémy s orgánem prostata. Trpí benigní hyperplázií prostaty již druhým rokem. Poslední rok má značné bolesti při močení, sedmkrát za noc musí chodit močit, neustále ho obtěžují záněty močových cest a někdy se v moči objeví i krev. Dále trpí únavou, bolestmi kloubů, slabou cukrovkou a křečovými žilami. Irisdiagnostikou zjišťuji BHP II. stupně, záněty urogenitálního charakteru, artrózu kolen a kyčlí, poruchu glukózové tolerance a arteriosklerózu cév.
Doporučuji tento regenerační postup: Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem. K tomu odvar z čínských bylinek shengdihuang, danzhuye, gancao a tongcao v množství 750 ml za den.
Po osmi měsíční léčbě se stav výrazně zlepšil. Noční močení se zmírnilo, vymizely bolesti při močení, nedostatečný pocit vymočení a bolest při močení. Únava a záněty močových cest ustaly. Dokonce se zmírnila i bolest kloubů. Lékař při vyšetření konstatoval zmenšení prostaty.
Můj klient je s léčbou nadmíru spokojen a pokračuje v udržovací kúře dále.

Prostata - BHP - benigní hyperplazie prostaty

Prostata - BHP - benigní hyperplazie prostaty - je nepříjemné onemocnění starších mužů. Jedná se o benigní zvětšení prostaty (předstojné žlázy). Na vzniku prostatických potíží se zřejmě podílí hormonální systém muže, dědičnost a vlivy zevního prostředí.

Onemocnění prostaty se většinou dělí na tři stádia :
 1. stádium benigní hyperplazie prostaty – se projevuje častějším nucením na močení jak ve dne tak i v noci.
 2. stádium benigní hyperplazie prostaty – díky tomu jak se prostata zvětšuje, tak dochází k většímu útlaku močové trubice a močení se komplikuje. V tomto stádiu muži pozorují obtížné a nutkavé močení a pocit nedokonalého vyprázdnění močového měchýře. Zde hrozí již mužům zvýšené riziko infekce močových vývodných cest.
 3. stádium benigní hyperplazie prostaty - zde může dojít k úplnému zadržení moči, narušení činnosti ledvin a vzniku zejména infekcí, které pak postihují celý močový systém může.
Léčba prostaty je konzervativní a operační. K operaci přistupujeme tehdy pokud již zvětšená prostata činí velké zdravotní problémy.
Přírodní medicína sehrává důležitou funkci jednak v prevenci a i při léčbě samotné v kombinaci s postupy klasické medicíny.
Můžeme používat bylinky, přírodní přípravky, akupunkturu a jiné postupy.


PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S BHP – BENIGNÍ HYPERPLAZIÍ PROSTATY


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu prostaty a zabraňuje jejímu dalšímu zhoršování. Balancer Klas je vhodný také užívat v prevenci onemocnění prostaty.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) – přípravek podporuje léčbu prostaty v počátečních fázích onemocnění prostaty.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain (složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek působí protizánětlivě v močových cestách a zabraňuje růstu prostaty. Čímž zmírňuje prostatické příznaky.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek + Petržel přípravek podporuje správné močení a zabraňuje infekcím močových cest a močového měchýře. Jeho podávání je vhodné zejména v počátku onemocnění prostaty, kdy nedochází k zadržování moči.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ZVĚTŠENÉ PROSTATĚ LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 1 cps. před jídlem.

Zesílená kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 1 cps. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při onemocnění prostaty, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať vrbovky, nať celíku zlatobýlu, nať vřesu, plod lichořeřišnice, semeno petržele apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Praktický slovník medicíny 6 vydání. Martin Vokurka a Jan Hugo, Maxdorf 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu