STEATÓZA (ZTUČNĚNÍ) JATER


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 38 let

Přichází do mé poradny pro potíže s trávením a nepříjemným tlakem v oblasti nadbřišku. Tyto potíže má půl roku. Žije nezdravým způsobem života. Irisdiagnostikou zjišťuji ztučnění jater, špatnou činnost enzymů slinivky břišní a polyp na tlustém střevě. Palpačně jsou játra zvětšeny na jeden prst. Nemocného posílám k lékaři k provedení ultrazvuku břicha (nález steatózy jater se potvrdil).
Navrhuji tento léčebný postup: LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 - 1 tbl. nalačno. Doporučuji pitnou kůru z čínské bylinky chaihu a úpravu životosprávy.
Po půl roce léčby veškeré potíže vymizely a zdravotní stav se velmi zlepšil. V léčbě pokračuje dále.

Muž 35 let

Přichází do mé poradny pro obezitu. Má řadu zdravotních potíží. Trpí vysokým tlakem, artrózou kloubů, dušností a častým pocením. Měří 165 cm a váží 83 kg. BMI má 31 - což je obezita. Její jídelníček není optimální. Stravuje se typicky česky. Irisdiagnostikou zjišťuji výrazně zhoršenou metabolickou funkci jater, vysoký cholesterol, triglyceridy, kameny v ledvinách a vysokou hladinu kyseliny močové.
Doporučuji postup, který sníží váhu a podpoří regeneraci těla. Upravil jsem nemocné jídelníček dle její krevní skupiny a doporučil jsem jí vhodný pohybový režim. Vnitřně jsme nasadili Super Acidophilus plus šest miliard 1 - 1 - 1 cps. a LKVB6 1 - 1 - 1 tbl. po jídle. Také začala pít odvar z byliny Lingzhi v dávce 750 ml za den. Tento postup jsme ponechali dva měsíce. Za tu dobu nemocná nepozorovala žádnou výraznou změnu. Váha byla paradoxně o 3 kg větší a zdravotní potíže jí zůstaly stejné. Vysvětlil jsem nemocné, že její tělo reaguje správně a že jen potřebuje čas než se její metabolismus upraví. Změnili jsme odtučňovací program takto : odvar z byliny Lingzhi v dávce 750 ml odvaru za den, LKVB6 1 - 1 - 1 tbl. po jídle, Imuno C komplex 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem, Omega 3 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Karnitin 1 - 0 - 1 cps. nalačno.
Po půl roce přišla na kontrolu. Váha byla 75 kg, krevní tlak se jí upravil, klouby jí přestaly bolet a celkově se cítila ve velmi dobré kondici. Klientku nadále sleduji.

Steatóza neboli ztučnění jater

jater je onemocnění, které vzniká na podkladě mnoha příčin. Nejčastější příčinou je vydatné popíjení alkoholických nápojů. Neblahé působení nadměrného množství alkoholu je už známo dlouhou dobu. Jen tak pro zajímavost, játra jsou nejdůležitějším detoxikačním orgánem v našem těle. Jistě všichni známe účinky alkoholu, který se do našeho těla vstřebává velmi rychle. Ovšem odbourávání již tak rychlé není.
Alkohol se v játrech přeměňuje na acetaldehyd. Průměrný 70 kg muž je schopen odbourat až 7 g alkoholu. Nesmíme zapomenout i na další příčiny jako diabetes mellitus, podvýživa, vysoké hladiny cholesterolu a triacylglycerolů, obezita, nadměrná výživa, zvýšené hladiny homocysteinu, některé léky (tetracyklin, kortizon, metotrexát), různé otravy (chemické látky), parenterální výživa, chronická zánětlivá onemocnění střeva a vzácně vrozené vady metabolismu. Steatózu (ztučnění nebo ztukovatění) bychom obecně mohli popsat jako nahromadění tuků v tkáních a buňkách . V játrech a zejména v jaterních buňkách se nahromadí zvýšené koncentrace tukových kapének, což vede k poškození funkce jater.
Játra reagují tím, že se zvětší. Steatóza jater většinou probíhá skrytě tzn. že nemusí vyvolávat po dlouhou dobu žádné potíže. Občas může nemocný pocítit tlak v nadbřišku, pocit plnosti a lehkou nevolnost. Bolesti pod pravým žeberním obloukem nejsou tak časté. Toto onemocnění zjistí lékař pomocí ultrazvuku, v krvi jsou většinou lehce zvýšeny jaterní enzymy (ALT a AST), cholesterol nebo triacylglyceroly. Při vyšetření pohmatem se játra jeví jako tuhá a zvětšená. Velmi spolehlivou diagnostickou metodou je také vyšetření oční duhovky - irisdiagnostika. Prvním krokem k uzdravení je úprava životosprávy. Omezit alkohol je na prvním místě. Ve stravě je nutné dodržet pravidla racionální výživy, zvýšit příjem vitamínů, minerálních látek, antioxidantů a enzymů. Důležité je léčit vyvolávající příčinu nebo se ji snažit odstranit. Z celostního pohledu doporučuji steatózu jater vždy léčebně ovlivnit. Ve svých důsledcích může toto onemocnění končit i cirhózou jater, zvláště pokud je vyvolávající příčinnou alkohol.

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY A JEJICH FUNKCE V BOJI SE ZTUČNĚNÍM JATER

Velmi účinnou pomoc představují potravinové doplňky, které by měly splňovat určitá kritéria. Musí mít vliv na regeneraci jater tzn. působit hepatoprotektivně. Musí obsahovat látky, které mají vliv na tukový metabolismus. Musí být zdrojem vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, enzymů a vlákniny. Nesmíme také zapomenout na prospěšné probiotické kultury. Pokud je ztučnění jater způsobeno jiným onemocněním je vždy dobré se poradit s lékařem nebo jiným vyškoleným odborníkem.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6 / složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6 / - výrazně ovlivňuje regeneraci jater, upravuje hladiny jaterních enzymů a přispívá k správnému metabolismu tuků. Upravuje trávení a odstraňuje překyselení organismu. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Betavital / složení extrakt červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C / - výrazně ovlivňuje regeneraci a chemismus jater, slouží jako zdroj vitamínů, minerálních látek a antioxidantů. Upravuje trávení a odstraňuje překyselení organismu. Základní dávkování 2 x denně jedna čajová lžička nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Multivitamíny + minerály + enzymy / zdroj vitamínů, minerálních látek a enzymů, které organismus potřebuje při jaterních onemocněních. Základní dávkování jedna až dvě tablety nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain / složení proteolytické enzymy z ananasu a papáje / - má regenerační účinek pro všechny buňky v našem organismu. Napomáhá dokonalému trávení. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super acidophilus plus šest miliard složení probiotické kultury / - zajišťuje kvalitní osídlení střeva potřebnými bakteriemi. Odstraňuje plísně z organismu.Základní dávkování 2 x denně jedna kapsle nalačno.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE


V BOJI PROTI STEATÓZE JATER LZE V NAPROSTÉ VĚTŠINĚ DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Betavital v dávce 2 x denně jednu čajovou lžičku nalačno.

Pokud máte ztučnělá játra a hodnoty jaterních enzymů jsou vyšší mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 2 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, Multivitamíny + minerály + enzymy v dávce jedné tablety za den nalačno.

Pokud je vaše steatóza velmi výrazná a játra máte hodně zvětšena a navíc trpíte zažívacími obtížemi mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno, Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 0 - 1 nalačno a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno.

Všechny přírodní přípravky hodně zapíjejte kvalitní tekutinou. Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať truskavce, semeno ostropestřce, nať vřesu, květ měsíčku, kořen čekanky, nať chaihu, plod artyčoku a kořen pampelišky.

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučená literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990.
Patologie. J. Krejčí a Č. Dvořáček, Avicenum 1981.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu