STRES


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Stres

Stres - slovo které často slýcháme je v dnešní uspěchané době rizikový faktor většiny onemocnění, které nás nepříjemně obtěžují. Stres bychom mohli definovat jako odpověď organismu na jakoukoliv působící zátěž (tělesnou nebo duševní). Při onemconění stres se uplatňují vývojově staré mechanismy, které umožní přežití organismu vystaveného nebezpečí. Stres nejprve aktivuje sympatický nervový systém a kůra a dřeň nadledvin (adrenalin a noradrenalin). Tyto podněty pak způsobí zrychlení krevního oběhu, zrychlení práce srdečního svalu, zvýšení krevního tlaku, prohloubení dýchání, vyplavení energetických zásob – cukry, útlum bolesti, zvýšení svalové síly apd.
Stres si také můžeme rozdělit jako krátkodobý stres a dlouhodobý stres. Z pohledu organismu je správná míra stresu důležitá. Ovšem pokud na člověka stres působí dlouhodobě nastává problém, který se pak většinou podepisuje na psychice jedince a také na jeho fyzických orgánech. Stres a jeho příznaky - člověk je neustále rozrušený, má obavy, není schopný správně vyhodnocovat běžné životní situace, může často jednat v afektu, může trpět neurózou žaludku a srdce. Často také vede stres k nočnímu pomočování zejména u dětí, k tzv. tikům a záškubům ve svalech, k okusování nehtů, ke koktání apd.
Z obecné rovině může stres přispět ke vzniku srdečně cévních problémů, k vysokému krevnímu tlaku, k cukrovce, neplodnosti a v podstatě ke všem civilizačním nemocem.
Jak již jsem naznačil v úvodu je stres doménou dnešní uspěchané doby. Každý člověk s ohledem na stres musí přehodnotit svoje plány, pracovní nasazení, zmírnit spěch a naučit se stresové situace zvládat. K tomu může pomoci zvolnění životní stylu, umění relaxace, umění komunikace, soulad v rodinném životě atd.
Jako vhodné prostředky ke zmírnění stresu se nabízejí různé relaxační techniky, správné nastolení pracovního tempa, fyzická aktivita, procházky v přírodě, sex, poslech pěkné hudby, koníčky a celkové odreagování se od strastí každodenního života.
Stres a přírodní medicína - přírodní medicína může nabídnout bylinky, přírodní přípravky, akupunkturu, masáže apod.

STRES A PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY - JEJICH FUNKCE V BOJI SE STRESEM


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Stres a Kličkový olej s vitamíny((složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) – přípravek zmírňuje stres, podporuje harmonii mezi tělem a duchem. Jeho účinky zejména ocení ženy.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Stres a Balancer Klas složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek harmonizuje psychiku, zmírňuje stres a jeho negativní dopady dlouhodobého působení, podporuje koncentraci a působí jako velmi silný antioxidant.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Stres a Imuno C komplex (složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) – přípravek zabraňuje negativnímu dopadu stresu na organismus, podporuje výkon a zamezuje vyčerpanosti a celkově zmírňuje stres.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Quatro Klas (složení: vitamín E, ženšen, gingo biloba a koenzym Q10 ) – přípravek podporuje omezuje stres, zlepšuje koncentraci mysli a zabraňuje fyzické vyčerpanosti.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI STRESU LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 2 cps. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem.

Zesílená kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Quatro Klas v dávce 1 – 1 – 0 tbl. před jídlem a Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem. >

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem omezujícím stres, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte nať třezalky, list meduňky, květ heřmánku, kořen kozlíku, nať levandule, nať srdečníku, nať mučenky, nať dobromysli a nať mateřídoušky.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu