TĚHOTENSTVÍ


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 30 let

PPřichází do mé poradny s prosbou o pomoc. Je těhotná a předešlé tři těhotenství skončily potratem. Nyní se bojí, že opět potratí. Dle lékařů je zatím vše v pořádku. Žena je na rizikovém těhotenství.
Nastávající mamince doporučuji tento přírodní postup, který zabrání předčasnému potratu budoucího miminka : Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 0 - 1 cps. před jídlem, Multivitamíny s minerály a enzymy v dávce 1 - 0 - 0 tbl. před jídlem a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 0 - 0 - 1 cps. nalačno. Doporučuji také pitnou kůru z kontryhele.
Po celou dobu těhotenství se nevyskytly žádné potíže. Má klientka porodila zdravou dceru.

Těhotenství (gravidita)

- průměrná doba trvání těhotenství je 10 lunárních měsíců, což znamená 9 kalendářních měsíců tj. 40 týdnů. Těhotenství dělíme na tři části - trimestry. Během těhotenství probíhají kromě vývoje zárodku (embrya) a plodu (fetu) výrazné změny rovněž v organismu matky. Dochází ke změnám v krevního oběhu (zrychlení srdeční činnosti, zvětšení objemu tekutin, útlak pánevních žil rostoucí dělohou se zhoršením odtoku krve z dolních končetin), v krvi se objevuje anemie, v zažívání (pálení žáhy a zácpa). Častější je rovněž tvorba zubního kazu, psychické změny a změny v hormonální oblasti. Některé tyto změny mohou značně zatěžovat ženský organismus zejména pokud je oslaben nemocí. Proto se v těhotenství častěji některé choroby projevují nebo již jiné existující se zhoršují.
 • Jaké můžeme očekávat těhotenské potíže ? Těhotenství není pro každou ženu stejné a i potíže může mít každá žena jiné. Nyní si povíme o některých problémech něco víc.
 • Dušnost - v poslední třetině těhotenství, když miminko tlačí na bránici, může jeho hmotnost ztěžovat práci plic. Žádný strach, i tak dostává miminko kyslíku dost. Asi tři týdny před porodem klesá břicho níž a dýchací potíže opět mizí.
 • Výtok - který nezapáchá je normální. Pokud máte silný výtok, nebo další potíže navštivte lékaře.
 • Neudržení moče - v posledních měsících těhotenství tlačí často hlavička miminka na močový měchýř. Je to zcela normální jev.
 • Nadýmání a pálení žáhy - tyto potíže jsou často způsobeny hormonálními vlivy a také tím jak děloha tlačí na žaludek. Proto se raději vyhýbejte nadýmavým potravinám.
 • Vysoký krevní tlak - pokud se objeví poprvé v těhotenství raději navštivte lékaře.
 • Nízký krevní tlak - je v těhotenství většinou normální a proto zvyšte příjem tekutin.
 • Kožní změny - vznikají vlivem hormonů a po porodu mizí.
 • Hemoroidy - se tvoří v průběhu těhotenství častěji, protože tíhou dělohy se zužují žíly v malé pánvi.
 • Hlad - těhotenské chutě jsou normální, ale všeho s mírou.
 • Křečové žíly - v těhotenství se může projevit zděděná slabost tkání. Tlak dělohy omezuje průtok žilami dolních končetin. Pomoci mohou elastické punčochy.
 • Svalové křeče - vyskytují se nejčastěji v lýtkách. Doplňte do organismu vápník, hořčík a vitamín E a řadu vitamínů B.
 • Únava - bývá především v prvních měsících těhotenství a proto více odpočívejte.
 • Chudokrevnost (anemie) - v těhotenství je normální, někdy se předepisují tabletky s obsahem železa.
 • Bolesti v zádech - jsou typické především ke konci těhotenství.
 • Nevolnost a zvracení - většinou se objevuje v první polovině těhotenství.
 • Zácpa - opět normální jev. Zákaz projímadel.
 • Rizikové těhotenství - váš lékař vás poučil a jistě vás sleduje
 • .
Tak to byly ukázky toho nejpodstatnějšího co můžete očekávat. Ke zdravému těhotenství patří zdravá a vyvážená strava (dostatek jódu), kvalitní pitná voda (dostatečný příjem), relaxace a relaxační hudba. Pohoda a klid a pochopení ze strany nastávajícího tatínka. V době těhotenství můžete také užívat vitamíny a minerální látky, bylinkové čaje a potravinové doplňky, které vám budou pomáhat zvládat eventuálních zdravotní problémy.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - preparát odstraňuje zácpu, dodává do organismu jód, podporuje funkci jater a ledvin a snižuje bolesti zad. Základní dávkování jedna nebo dvě tablety za den před jídlem.
 • Betavital (složení extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) - preparát pomáhá při chudokrevnosti, pálení žáhy, nadýmání, křečových žilách a dodává do organismu potřebné vitamíny a minerální látky. Základní dávkování jedna nebo dvě čajové lžičky s jídlem.
 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - preparát podporuje donošení miminka, zabraňuje potratu a omezuje křeče v lýtkách. Základní dávkování 2 x denně
 • Super acidophilus plus šest miliard (probiotické kultury) - preparát působí proti zácpě a odstraňuje nepříjemné plísně z organismu. Základní dávkování 2 x denně jedna kapsle nalačno.
 • Multivitamíny s minerály a enzymy preparát doplňuje do organismu těhotné ženy potřebné vitamíny a minerální látky. Základní dávkování jedna tableta za den před jídlem.
 • Imuno C komplex (složení vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) - preparát působí proti nachlazení a křečovým žilám. Základní dávkování jedna tableta za den před jídlem.
Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Doporučuji univerzální bylinku - nať kontryhele.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu