SPORTOVNÍ ÚRAZY - ZRANĚNÍ


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 24 let
Přichází do mé poradny pro dlouhodobé potíže s pravou Achillovou šlachou. Hraje závodně fotbal a při zápasech cítí velkou bolest Achillovy šlachy. Několikrát zápas nedohrál.
U nemocného zjišťuji palpační bolestivost Achillovy šlachy bez otoku a zarudnutí. V lýtkovém svalu vpravo nacházím zkrácení, ve stehenním svalu vpravo nalézám spoušťový bod a zkrácený napínač stehenní povázky. Navíc nalézám blokádu hlavičky fibuly.
Akupunkturní test prozrazuje oslabení dráhy žaludku, slinivky – sleziny a žlučníku.

Doporučuji tento regenerační postup : Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno (před zápasem nárazově tři tablety). Zevně provádíme masáž dolních končetin se zaměřením na spoušťový bod a PIR na postižené svaly. Provádíme též mobilizaci hlavičky fibuly.
Po 14 dnech léčby vymizely potíže s Achillovou šlachou (nebolí). Nemocný je bez potíží a zvládá trénink i zápasové turnaje.
V léčbě pokračuje stále.

Muž 26 let
Přichází do mé poradny pro potíže s naraženou levou patou. Hraje závodně volejbal a bolesti paty ho omezují v tréninku a při utkáních. U nemocného zjišťuji posun SIS (křížokyčelního kloubu) vlevo a spoušťový bod v levém lýtkovém svalu. Pata nejeví známky poškození a zánětu.
Doporučuji tento regenerační postup: Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno. K tomu nasazuji odvar z čínských bylinek baizhi, gaoben, niuxi, changpu a yinyanghuo v množství 750 ml za den. Zevně provádíme masáže, baňkování, PIR a mobilizaci.
Po měsíci léčby ustaly problémy s patou. Pata nebolí a dovoluje mému klientovi vykonávat běžnou sportovní činnost.
V léčbě pokračuje stále.

Sportovní úrazy - zranění

Sportovní úrazy - zranění -sport, ať již rekreační nebo profesionální, přináší s sebou jisté zdravotní problémy. Nejvíce se to ovšem týká sportovců profesionálů, kteří by měli dbát na svoji životosprávu a podřídit tomuto aspektu vše. Musíme si uvědomit že organismus sportovce je nadmíru přetěžován. Z toho důvodu musí sportovec dodržovat určitý režim, který podléhá i jeho formě tréninku.
Důležitá je výživa a dostatečná regenerace organismu aby se předešlo zranění a úrazům. Sportovec musí doplňovat mnohé minerální látky, vitamíny a enzymy ve formě potravin nebo přírodních přípravků. Dalším faktorem, který regeneruje organismus je správná rehabilitační péče. Zde je důležitá masáž a postizometrická svalová relaxace (PIR), cvičení, akupunktura atd. Tato opatření se pak projeví na zlepšení výkonu a výdrže organismu a odolnosti proti úrazům a zranění sportovců.
Sportovní zranění představují velkou oblast, kterou se např. zabývá sportovní medicína. Pokud zranění nastane musí se vždy správně posoudit a správně také léčit. Proto je důležité aby měli sportovci svého lékaře a také poradce na výživu a rehabilitaci (fyzioterapeut nebo masér).
K častým sportovním zraněním a úrazům patří různé svalové problémy, křeče, bolesti v zádech, bolesti kloubů, zlomeniny, natržení svalů, podvrtnutí, pochroumání, naraženiny apd. K těm závažnějším počítáme otřes mozku, komplikované zlomeniny, zlomeniny obratlů, tržné rány apd. Nesmím také zapomenout na různé kolapsovité stavy a dehydrataci. Tak bych mohl pokračovat dál. Tato problematika je velmi složitá a komplikovaná.
Sportovci mohou využívat různé přípravky a jiné postupy, které nejsou zakázány dopingovou asociací. Smysl těchto opatření vidím zejména ve třech bodech které je třeba mít na paměti :
 1. předcházení zdravotním problémům a úrazům sportovců.
 2. urychlení léčby zranění
 3. zkvalitnění regenerace po tréninku nebo po podání sportovního výkonu.PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY VHODNÉ PRO ELIMINACI SPORTOVNÍCH ÚRAZŮ

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky, které využijí s úspěchem sportovci. Tyto přípravky jsou efektivní při všech úrazech pohybového systému např. zlomeniny, vyvrtnutí, zhmoždění, natržení svalu atd. Přípravky také podpoří regeneraci organismu a dodají mu důležité vitamíny, minerály, enzymy a také podpoří hojení tkání a urychlí návrat sportovce do sportovního prostředí.
 • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje regeneraci organismu, obsahuje silné antioxidanty a aminokyseliny, které organismus sportovce potřebuje.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Imuno C komplex (složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) – přípravek zamezuje nachlazení a zvyšuje imunitu organismu. Jeho využití ocení sportovec v době chřipkových epidemií. Přípravek navíc podporuje tvorbu kolagenu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Quatro Klas (složení: vitamín E, ženšen, gingo biloba a koenzym Q10) – užití tohoto přípravku je zejména vhodné před a po sportovním výkonu. Přípravek působí proti vyčerpání organismu a kompenzuje kyslíkový dluh a účinně odstraňuje kyselinu mléčnou.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain (složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek použijeme při veškerých sportovních úrazech a zranění. Urychluje léčbu a sportovce vrací v brzké době do obvyklého režimu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Osteofix Klas (složení: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) – přípravek podporuje a vyživuje klouby. Předchází degenerativním změnám na kloubech a urychluje léčbu všech kloubních problémů.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Multivitamíny s minerály a enzymy přípravek doplňuje do organismu potřebné vitamíny, minerální látky a enzymy, které sportovec potřebuje stále do organismu doplňovat.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

PŘI SPORTOVNÍCH ÚRAZECH LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH SPORTOVCŮ DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno, Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.

Zesílená kombinace: Super Bromelain + Papain v dávce 2 – 2 – 2 tbl. nalačno, Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem a Imuno C komplex v dávce 1 – 0 – 1 tbl. nalačno.
Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu