VYSOKÝ KREVNÍ TLAK (HYPERTENZE)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 41 let

Přichází do mé poradny s vysokým krevním tlakem. Léčí se pět let a několikrát byl hospitalizován v nemocnici pro akceleraci krevního tlaku.Nyní má hodnoty krevního tlaku 160 / 100. Užívá několik léků, ale spokojený s výsledkem léčby není. Irisdiagnostikou zjišťuji výraznou arteriosklerózu cév, poruchu metabolismu tuků, oslabené ledviny a problémy se srdcem.
Navrhuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem, Česnek a petržel v dávce 1 - 0 - 1 tbl. před jídlem a odvar z čínských bylinek duzhong, fuling, gouteng, huainiuxi a zhizi v dávce jednoho litru za den. Po půl roce léčby měl nemocný průměrné hodnoty krevního tlaku 140 / 90 a po roce 130 / 70. Nemocný léčbu hodnotí kladně a pokračuje v ní dál.

Muž 44 let

Přichází do mé poradny s vysokým krevním tlakem. Léčí se už tři toky a krevní tlak neustále kolísá. Hodnoty má od 120 / 70 až po 170 / 110. Lékař mu neustále upravuje dávky léků. Nemocný není s tímto postupem spokojený. Irisdiagnostikou zjišťuji aritmii srdeční, nedostatečné prokrvení dolních končetin, arteriosklerózu cév a zácpu.
Navrhuji tento regenerační postup : LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 2 cps. před jídlem, Ravit v dávce 2 x denně jednu polévkovou lžíci nalačno a odvar z byliny danshen v dávce jednoho litru za den. Během tří měsíců se výrazně upravila aritmie srdeční a odstranila se zácpa. Hodnoty krevního tlaku ovšem stále kolísaly. Proto jsem upravil dávkování některých potravinových doplňků. Po půl roce takto upravené léčby se již krevní tlak stabilizoval na příjemných hodnotách 130 / 70. Nemocný je velmi spokojený a v léčbě pokračuje dále.

V ukázce uvedené přípravky je možno získat i s cca 25 % SLEVOU – bližší informace ZDE.

Vysoký krevní tlak (hypertenze)

je onemocnění při kterém se opakovaně zjistí zvýšený krevní tlak bez prokazatelné příčiny. Systolický (horní) převyšuje 140 mm Hg a diastolický (spodní) převyšuje 90 mm Hg. Ne každé zvýšení krevního tlaku je projevem choroby. Různé okolnosti, jako je tělesná námaha, citové vzrušení, strach a jiné, způsobují zvýšení krevního tlaku u každého z nás.
Za směrodatné pokládáme jen hodnoty krevního tlaku naměřené při fyzickém i duševním klidu. Existuje i trvale zvýšený krevní tlak, který není projevem hypertonické choroby. Hovoříme tedy o druhotné, sekundární hypertenzi. Protože jde o příznak jiného onemocnění např. onemocnění ledvin, onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, srdeční onemocnění nebo onemocnění nervové soustavy. Samostatnou kapitolou jsou léky, které také mohou zvyšovat krevní tlak např. léčba obezity lékem Adipex.
Primární příčina hypertenzní nemoci je dosud neznámá, i když existují pro její vysvětlení různé teorie. Jednou z nich může být vysoké množství homocysteinu v organismu. Značný vliv má také dědičnost. K dalším rizikovým faktorům můžeme řadit obezitu, mnoho soli (omezujte také minerální vody), alkohol, kouření, nedostatek pohybu, cukrovka, stres, trvale silný hluk a samozřejmě potrava s přemírou živočišných tuků.

Zvýšení krevního tlaku nastává zúžením tepének, arteriol. Přítok krve z větších tepen směrem do tkání musí překonávat zvýšený odpor. Při pokročilejších formách vysokého tlaku se mohou najít změny i na orgánech. Zvětšení srdce jde na účet levé komory a na tepnách jsou arteriosklerotické změny. Při nejtěžší formě nemoci - zhoubné hypertenzi (maligní hypertenze) - vznikají nekrotické změny na tepénkách. Vysoký tlak prochází různými stadii vývoje. Zvyšování krevního tlaku bývá zpočátku přechodné. V době odpočinku se tlakové hodnoty normalizují. Hovoříme o kolísavé hypertenzi. Později se krevní tlak,hlavně diastolický, ustaluje na zvýšené úrovni. Vznikají chorobné změny na orgánech, postiženy jsou hlavně srdce, tepny, ledviny a mozek. Pokročilé poškození těchto orgánů způsobí nakonec smrt. Nejčastěji příčina smrti je selhání srdeční činnosti, méně často mozková mrtvice a jen poměrně zřídka selhání ledvin.
Příznaky vysokého krevního tlaku začínají obyčejně nepozorovaně a někdy jsou málo výrazné. Bývají to bolesti hlavy, závratě, pokles výkonnosti, častá únava a nespavost. Později se přidružují srdeční obtíže a v konečném důsledku nám srdce začne selhávat.
Léčba spočívá v řádné dietě bez živočišných tuků a soli s odstraněním rizikových faktorů. Lékař většinou ordinuje léky tzv. antihypertenzíva. Léčbu bychom měli vždy dodržovat. Při akcelerované hypertenzi, bychom vždy měli navštívit nemocnici.

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S VYSOKÝM KREVNÍM TLAKEM (HYPERTENZÍ)

Potravinové doplňky, které patří k preventivní a doplňkové léčbě bychom měli používat co nejčastěji. Předejdeme tím častým komplikacím vysokého krevního tlaku.

Nyní si představíme jednotlivé potravinové doplňky :


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - má proti alergenní účinky, upravuje funkci střeva a jater. Detoxikuje lymfatický systém. Základní dávkování 3 x denně jedna tableta před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) - velmi účinně snižuje cholesterol a tuky v krvi, brání vzniku arteriosklerózy, snižuje vysoký krevní tlak, preventivně působí proti vzniku infarktu myokardu a mozkové mrtvici, odstraňuje obezitu a zlepšuje trávicí pochody. Základní dávkování - 3 x denně jednu tabletu před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) - snižuje cholesterol a tuky v krvi, brání vzniku arteriosklerózy, upravuje srdeční aritmii a vysoký krevní tlak, celkově zklidňuje psychiku nemocného. Základní dávkování 3 x denně jedna kapsle před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek a petržel, snižuje vysoký krevní tlak, působí močopudně, vhodný při otocích dolních končetin, snižuje hladiny cholesterolu a tuků v krvi a působí proti vzniku arteriosklerózy.Základní dávkování - 3 x denně jednu tabletu před jídlem.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI VYSOKÉMU KREVNÍMU TLAKU (HYPERTENZI) LZ VE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem a Česnek a petržel v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem.

Pokud máte vysoký krevní tlak a arteriosklerózu mohu doporučit: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) LKVB6 v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem, Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 - 1 - 1 cps. před jídlem a Česnek a petržel v dávce 1 - 1 - 1 tbl. před jídlem.


Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:

ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:


Pomohou i bylinky ?
Vhodným pitným médiem jsou bylinkové čaje. Preferujte květ hlohu, nať vřesu, kůru vilcacory, nať srdečníku a list jmelí.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Vnitřní lékařství. B. Finďo a I. Finďová, Avicenum 1976

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu