ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Muž 37 let
Přichází do mé poradny s příznaky a diagnózou žaludeční vředy. Tímto onemocněním trpí již dva roky. Vředová choroba se u něho objevila po těžké stresové situaci (úmrtí v rodině). V poslední době se potíže zhoršují. Trpí bolestmi v oblasti žaludku po jídle, má nauzeu a časté pálení žáhy. Při posledním vyšetření mu byla zjištěna bakterie Helicobacter pylori. Byl přeléčen ATB, ale potíže trvají stále.
Irisdiagnostikou zjišťuji žaludeční vředy, nepoměr kyselin v žaludku a lehký zánět jícnu. Dále pozoruji dysbiózu střevní a hraniční chudokrevnost. Akupunkturní vyšetření prokazuje vyčerpání na dráze žaludku a slinivky a sleziny. Na páteři zjišťuji blokádu v oblasti Th 10 -Th11.

Doporučuji tento regenerační postup : Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 - 0 - 1 cps. nalačno a Dračí krev v dávce 3 x 10 kapek před jídlem. K tomu nasazuji pitnou kůru z vilcacory v množství 750 ml za den. Zevně provádíme masáže a akupunkturu.
Po půl roční léčbě je nemocný takřka bez potíží. Netrpí nauzeou a pálením žáhy. Jen výjimečně pociťuje lehkou bolestivost v oblasti žaludku. Na kontrolní gastroskopii nebyla nalezena bakterie Helicobacter pylori a vředová léze je v remisi. Nemocný je s léčbou spokojen a jeho prognóza je velmi dobrá.

Muž 42 let
Přichází do mé poradny pro bolesti v horní polovině břicha v oblasti žaludku. Bolesti se mu objevily před třemi měsíci. V té době porušil životosprávu (alkohol). Nyní ho bolesti obtěžují po jídle a vyhýbá se konzumaci většího množství jídla. Za tři měsíce zhubl pět kilogramů. Jeho stolice je černá až dehtovitá.
Irisdiagnostikou zjišťuji velké žaludeční vředy a nemocného odesílám k lékaři. Při vyšetření zjištěn krvácející žaludeční vřed. Okamžitě byl nemocný hospitalizován v nemocnici.
Po ukončení hospitalizace nasazujeme tuto přírodní léčbu : Betavital v dávce 3 x denně jednu čajovou lžičku nalačno, Dračí krev v dávce 3 x 10 kapek a čaj z islandského lišejníku v množství 750 ml nálevu za den.
Po čtrnácti dnech se cítí velmi dobře, bolesti nemá a znovu se mu vrací chuť do jídla. Dodržuje dietu a také užívá doporučené léky od gastroenterologa (přírodní léčbu můžeme bez obav kombinovat s klasickými léky).
Pokud nemocný bude dodržovat oba léčebné postupy a dietní opatření, pak vidím jeho prognózu jako velmi dobrou.

Žaludeční a dvanáctníkové vředy

Žaludeční vředy - vředem rozumíme slizniční defekt, který vzniká v žaludku nebo ve dvanáctníku samonatrávením sliznice vlastní žaludeční šťávou. Pokud se tedy zvyšuje množství žaludeční kyseliny v žaludku stoupá riziko vzniku onemocnění žaludeční vředy. Žaludeční sliznice se pak může zanítit na podkladě bakterie, kterou jistě někteří z vás znají pod jménem Helicobacter pylori.
Žaludeční vředy se mohou objevit také u nemocných, kteří často užívají nesteroidní antirevmatika např. ibuprofen, kyselina acetylosalicylová, diclofenak apd. Všechny tyto léky narušují obranné mechanismy v žaludku a dvanáctníku a u disponovaných jedinců se můhou objevit žaludeční vředy i bez přítomnosti bakterie Helicobacter pylori. Dalším činitelem vyvolávající toto onemocnění žaludeční vředy je stres.
Žaludeční vředy většinou mají tyto příznaky: bolest v nadbřišku přichází těsně po jídle s pocitem plnosti v okolí žaludku. Dvanáctníkové vředy se často projevují bolestí nalačno (často v noci). Nemocní lidé pak často řeší tento pocit požitím jídla nebo mléka.
Při akutní fázi onemocnění se může objevit krvácení z vředu. To se často projevuje zvracením krve a nebo melénou (černá dehtovitá stolice). Další závažnou komplikací je perforace vředu.
Onemocnění žaludeční vředy je známá také tím, že se obtíže projevují sezóně tzn. na jaře a na podzim.
Současná medicína dokáže onemocnění žaludeční vředy velmi dobře léčit a to zejména pokud nemocný prodělává akutní fázi spojenou s krvácením. Přírodní medicína nezůstává také pozadu a vhodně doplňuje soudobou léčbu onemocnění žaludeční vředy.
Základem je úprava životosprávy s omezením kouření. Strava by neměla obsahovat dráždivé a kyselé látky. Nevhodná je také káva, cola a alkoholické nápoje. Důležitá jsou pro nemocné relaxační cvičení a jóga.
Lékař většinou předepisuje antibiotika a léky které snižují kyselou žaludeční sekreci. Pro nemocného jsou také vhodné bylinky a přírodní přípravky, které urychlují a podporují léčbu.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ONEMOCNĚNÍM ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Žaludeční vředy a Betavital (složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) – přípravek podporuje léčbu onemocnění žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy. Je účinný proti bakterii Helicobacter pylori. Obecně zlepšuje trávení a tlumí zvýšené množství žaludečních kyselin.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Žaludeční vředy a LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa Kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek odstraňuje nežádoucí účinky nesteroidních antirevmatik a zlepšuje trávení.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Žaludeční vředy a Balancer Klas(složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu onemocnění žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy, zlepšuje trávicí funkce a snižuje negativní dopad stresu a některých léků.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ONEMOCNĚNÍ ŽALUDEČNÍ VŘEDY A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY VŘEDŮM LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno Balancer Klas v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při onemocnění žaludeční vředy, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte květ heřmánku, stélku islandského lišejníku, květ slézu, květ měsíčku, list meduňky a semeno fenyklu.

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství II. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu