ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST A ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE (CYSTITIDA, URETRITIDA)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

O autorovi této stránky:


Milan PeterkaPan Milan Peterka je přes svůj mladý věk (27 let) již nyní vyhledávaným a uznávaným odborníkem v oblasti přírodní medicíny. Provozuje úspěšnou soukromou praxi, kde poskytuje svým pacientům nadstandardní diagnostické a terapeutické služby - používá např. irisdiagnostiku, měření akupunkturních drah, diagnostiku z bioinformačního pole a další diagnostické metody.

Používá fytoterapii, akupunkturu, moxibuci, gemoterapii, terapii výživovými doplňky a další metody celostní medicíny.

Vlastní certifikát bezkontaktních masáží stejně jako diplom reflexního terapeuta a masérské osvědčení. Celých 10 let absolvoval praxi u bylináře Josefa Antonína Zentricha.

Mezi jeho profesionální aktivity též patří bohatá publikační a odborná přednášková činnost. Přes veškerou odbornost je ale pan Peterka zejména zkušeným praktikem, který nezřídka dodá naději a účinně pomůže dokonce i těm pacientům u kterých klasická léčba nezabrala.

Úvodem si uvedeme některé příklady z mé praxe :

Žena 33 let
Přichází do mé poradny s přiznaky a pro často se opakující onemocnění zánět močových cest a zánět močového měchýře. Záněty močových cest trpí již několik let. V současné době se její zdravotní stav zhoršuje. Pálení a bolesti při močení se nedaří odstranit ani léky.
Irisdiagnostikou zjišťuji chronický zánět močových cest, špatnou inervaci močového měchýře a slabý zánět vaječníků. Akupunkturní test vykazuje oslabení dráhy tenkého střeva, ledvin a močového měchýře.

Doporučuji tento regenerační postup : Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 - 2 tbl. před jídlem, Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno. K tomu odvar z čínských bylinek shengdihuang, danzhuye, gancao a tongcao v množství 750 ml za den.
Po půl roční léčbě nastalo výrazné zlepšení. Zánět močových cest se objevil jen jednou za tuto dobu a byl rychle vyléčen.
Nemocná je s léčbou spokojena a pokračuje v prevenci.

Žena 28 let
Přichází do mé poradny pro příznaky a dlouhodobě trvající zánět močových cest a gynekologických cest. Potíže popisuje jako pálení a řezaní při močení s bolestmi v podbřišku. Trpí také výtoky a nepravidelnou menstruací.
Irisdiagnostikou zjišťuji chronický zánět močového měchýře, slabý zánět pravé ledviny, oslabení vaječníků, a plísně ve střevech. Akupunkturní test prokazuje vyčerpanou dráhu ledvin, tlustého střeva, močového měchýře, osrdečníku a jater. Při vyšetření SIS (křížokyčelních kloubů) nacházím posun vpravo.
Po ukončení hospitalizace nasazujeme tuto přírodní léčbu : Super Bromelain + Papain v dávce 1 - 1 – 1 tbl. nalačno, Betavital v dávce 2 x denně jednu čajová lžička nalačno a Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 – 0 – 1 cps. nalačno. K tomu nasazuji odvar z listu a kořene banlangenu v množství 750 ml za den. Zevně provádíme mobilizaci (napravení) SIS vpravo.
Po šesti měsících léčby opakovaný zánět močových cest vymizel. Menstruace je již pravidelná a výtok se objevil jen dvakrát. Nemocná je s léčbou spokojena a pokračuje v ní dále.

Zánět močových cest i zánět močového měchýře

Zánět močových cest i zánět močového měchýře - nejvíce postihují ženy v jakémkoliv věku. Zánět močových cest většinou vzniká na podkladě bakterií, které se rychle rozmnoží v moči.
Zánět močového měchýře a zánět močových cest se projevuje nejčastěji těmito příznaky: časté močení, bolestivé močení, pálení až bodání při močení, bolest v podbřišku kolem stydké kosti a někdy se také objeví krev v moči. Zvýšená tělesná teplota se objevuje jen výjimečně.
Riziko zánětů vývodných močových cest se zvyšuje při: ledvinových nebo močových kamenech, při zavedení močového katetru, v těhotenství, při výtoku z pochvy, při menopause nebo při zvětšení prostaty.
Léčebně se podávají antibiotika a chemoterapeutika. Přírodní medicína nabízí také účinné řešení při onemocnění zánět močových cest. Důležitá je správná hygiena, vhodné oblečení, zvýšený pitný režim a omezení alkoholu, kávy a ostrých jídel. Namístě je také používání bylinek nebo přírodních přípravků a to jak léčebně (doplňkově ke stávající léčbě) nebo v prevenci.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S ONEMOCNĚNÍM ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST A ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Betavital a zánět močových cest (složení: extrakt z červené řepy s rutinem, betakarotenem a vitamínem C) – přípravek je schopen zastavit růst bakterií, působí dezinfekčně v močových cestách a snižuje riziko zánětu.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Balancer Klas a zánět močových cest (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu onemocnění zánět močových cest zejména u žen, které mají problémy v menopause.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Imuno C komplex a zánět močových cest (složení: vitamín C s prodlouženým uvolňováním po dobu 8 hodin, rutin, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků) – přípravek stimuluje imunitní systém a snižuje recidivy onemocnění zánět močových cest.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Česnek + Petržel a zánět močových cest přípravek působí proti bakteriím, proti plísním, má močopudný a protizánětlivý účinek v močových cestách.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Super Bromelain + Papain a zánět močových cest (složení: proteolytické enzymy z ananasu a papáje) – přípravek působí proti onemocnění zánět močových cest a podporuje rychlé vyléčení
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI ONEMOCNĚNÍ ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST A MOČOVÉHO MĚCHÝŘE LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace : NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Česnek + Petržel v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Super Bromelain + Papain v dávce 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Zesílená kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Imuno C komplex v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem, Balancer Klas v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem a Betavital v dávce 3 x denně jedna čajová lžička nalačno.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při onemocnění zánět močových cest, které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte list břízy, plod brusinky, kořen a list banlangenu, nať truskavce, nať zlatobýlu, nať přesličky atd.

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Vnitřní lékařství II. Pavel Klener a kolektiv, Informatorium 2002.
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
Fitline: Doplňky stravy pro zdraví, vitalitu a krásu